''Kendimi hayvanlara adamak istiyorum''

Sertab Erener, star gibi yaşamayı sevmediğini söyledi...Ünlü şarkıcı Sertab Erener, Sezen Aksu'nun imzasını taşıyan 'Hayat Beklemez' adlı şarkısına klip çekti. Çekimleri Bahçeşehir'deki Mamaza Cafe'de gerçekleştirilen klibin yönetmenliğini Murad Küçük üstlendi. Erener, yeni klibi için şunları söyledi: "15 yıldır klip çekiyorum. İlk kez bir çekime, klip hakkında fazla bir şey bilmeden geliyorum. 'Hayat Beklemez' şarkısında, genelde özel insanların duyduğu hapsoldukları dünyadan kaçma ihtiyacını anlatıyoruz. Klipte herkes bir yerden kaçıyor, ben de konserden tüyüyorum ve birbirimizden habersiz bu insanlarla parkta buluşuyoruz."

Çekimler sırasında basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Erener, kendisinin hayatın debdebelerinden uzaklaşmak istediğinde soluğu Bodrum'da aldığını söyledi ve şöyle devam etti: "Ben Sertab Erener'i dışarıdan seyretmeyi ve kendi hayatımda oyuncu olmayı tercih ediyorum. Huzurlu olmamı buna borçluyum. Kaçmalarım da genellikle içsel yolculuk şeklinde oluyor. Meditasyon yapıyorum veya hiçbir şey yapmıyorum. Hiçbir şey yapmamayı denemek de zor oluyor. Bence, insanın arada sırada yalnız alması gerekiyor."

Sanatçı, magazin basınının bu kadar içindeyken yaşanan polemiklerden uzak kalabilmesinin sırrını ise şöyle açıkladı: "Ben sadece sahneme sahip çıkıyorum. Ne söylüyorsam, çok sahici konuşuyorum. Benim kaynağım şarkı söylemek. Hayatımın bir noktasında belki kendimi hayvanlara ve çocuklara adayabilirim. Starlık müessesesinin getirdiği şeyleri pek sevmiyorum çünkü o şeyler yüzünden bir süre sonra kendinle yabancılaşıyorsun."

Sezen Aksu'nun yeni albümünü ve kısa saçlarını çok beğendiğini belirten Erener, "Ben ezelden beri Sezen'i böyle görmek istiyordum. Uzun saçlı halinden daha güzel olmuş" dedi ve kendi güzellik sırlarını açıkladı: "Sahip olduğum en önemli şey; bedenim. Ben vejetaryenim ve veganım yani hayvansal hiçbir ürünü tüketmiyorum. Et yerine semizotu, meyve, soya sütü gibi gıdalarla besleniyorum. Yemek için yaşamıyorum yaşamak için yiyorum. İnsanlar ihtiyacından fazla yiyor; bu büyük arsızlık. İleride estetik destek alabilirim; bunlar insani şeyler. Bence sahnede olanlar estetik yaptırmalı. Ama kemik yapısını değiştirmeye çalışmak başka bir şey. Yaşlanmayı geciktirmeye yönelik her şeye açığım ama burnumu ameliyat ettirmem."

Harbiye Açıkhava'da verdiği 'Otobiyografi' adlı konserin kayıtlarını, önümüzdeki ekim ayında DVD haline getirip, piyasaya süreceğini açıklayan Sertab Erener ekledi: "DVD'de Fahir Atakoğlu, Sezen Aksu, Demir Demirkan, Levent Yüksel gibi bir şeyler paylaştığım insanlar yer alıyor. Biraz filmcilik yaptım. Ailem, röportajlarım, sahne arkası görüntülerim yer alıyor DVD'de."

Sabah