Ünlü müzik yapımcısı Şahin Özer, Tuğba Ekinci'nin ekranlardan Erol Köse'ye seslenip "Beni artık transfer et, sen ateş, ben barut" diye seslenmesiyle ile ilgili olarak basın toplantısı düzenledi. Toplantıya ''Türkiye'ye böyle bir canavar kazandırdığım için özür dilerim'' diyerek başladı.
Şahin Özer, "Bugüne kadar Türk Halkına 35 tane yıldız yetişdirdim ve hayatımda ilk kez bir sanatçı yüzünden basın toplantısı düzenliyorum. Kendisi tabii ki başka bir firmayla çalışabilir. Erol Köse benim kardeşimdir, ama bunun maalesef bir hukuki prosedürü var. Kendisiyle 3 albümlük bir sözleşmem var. 1.5 milyon dolarlık bir sözleşme vardır. Tuğba Ekinci bunun karşılığında hukuki cezası neyse onu ödemek zorundadır. Bunu ben söke söke alırım. Bir hukuk devletinde yaşıyoruz ve kanunlarımız neyi gerektiriyorsa o yapılacaktır" dedi.

EKSTRALARA GİDİP ŞİRKETE HİSSESİNİ VERMİYORDU
Tuğba Ekinci son üç aydır sorunlar yaşadığını dile getiren Özer, sıkıntılarını şöyle dile getirdi: "Kendisi en son kocasının klibinde oynadı. Kocasından ayrı klibinde oynadı ve 'Ben para almadım' dedi. Böyle bir şey yok. Beni ikna edebilirsin ama sokaktaki insanı ikna edemezsin. Kocasından çok para aldı. Bir çok ekstraya gitti. Şirketin hissesi olanı hiç ödemedi. Ödemek mecburiyetinde mukavelesi dolana kadar ödemelidir. Üç dört aydır bu konular nedeniyle aramız açıktı"

EROL KÖSE : 'TEMİZLEN GEL'
Özer, basın toplantısında Ekinci'nin aylardır Erol Köse'ye haber gönderdiğini ama Köse tarafından kabul edilmediğini söyleyerek meslektaşına teşekkür etti. Özer, "Erol'a aylardır mesaj gönderiyor. Erol'la biz senelerdir aynı mesleği yapıyoruz. Ağabeylik yaptığım müzik sektöründe Erol'un da "temizlen bize gel" demesi kadar doğal bir şey yok. Erol da onu yaptı. Onun için teşekkür ediyorum" dedi.

TAZMİNATI ARKADAŞLARLA YİYECEĞİZ
Şahin Özer, Ekinci'den alacağı 1.5 milyon dolar tazminatı şirketindeki yeni sanatçılar için harcayacağını söyledi. Özer, "Bir mukavelemiz var. Mukaveleye göre tazminatını ödediği zaman istediği yere gidebilecek. 3 kasetlik anlaşmamız var. Bir tanesi yerine geldi. İki tane daha kaset anlaşması var. Şu saatten sonra medyada söylediği kelimelerden sonra bu şirkette olmasına imkan ve ihtimal yok. Bize verdiği malzemelerle hukuk mücadelemizde haklı çıkacağız. Yatlar katlar ve araba aldığını bankada trilyonlarca parası olduğunu söylüyor. Eğer ki o paraları aldıysa buna sebep benim. O zaman bizim hakkımıza düşeni Türkiye Cumhuriyeti hukuk mahkemelerinden alacağız. Ben Sema Çelebi'de değilim. O paraları aslanlar gibi alıp arkadaşlarla harcayacağız. Yeni gençlere harcayacağız" dedi.

ÖZÜR DİLESE DE AFEETMEM
Tuğba Ekinci'nin yaptığı davranışlar neticesinde kendisinden özür dilese bile şirketiyle yollarının ayrıldığını söyleyen Özer, "Özür dilese bile kesinlikle kendisinin bu şirkette işi olamaz. Ama mahkeme kapılarında Tuğba Ekinci'nin özür diler halini göstereceğim. Bunun için size söz veriyorum. Çünkü parayı şöhreti hak etmeyenden hem şöhretini hem kazandıklarını alır insanlar" dedi.


TUĞBA'YA KASET YAPTIĞIM İÇİN ÇOK PİŞMANIM
Şahin Özer, basın toplantısı sonrası Tuğba Ekinci'ye kaset yapmasının pişmanlığını yaşadığını söyledi. Ekinci'yle olan tanışmalarını anlatan Özer, "Best Fm'in gecesinde tanıştık kendisiyle. Sedat Ayrancı, bana getirdi. Sonrada sevgili bestekar arkadaşım bu kızın şarkısını getirdi. Dinledikten sonra "Bu kıza kaset yapacağım" dedim. O güne çok pişmanım. Keşke yapmasaymışım. Böylelikle başladık. Tanıtımlarda mankenlik yapıyordu. Bir zaman Star'da VJ'lik yapıp kovulmuş. Kaset yaptık. Bir show girl verdim. Ama şarkı söylemediği için Türk halkına riyakar davrandığımız için özür diliyorum" dedi.