Ajda'nın duygu dolu ziyareti Mardin yıllarca genç kalacak” projesi kapsamında Mardin'e gelen Ajda Pekkan, duygusal anlar yaşadı.

Süperstar Ajda Pekkan, Gülen Boya'nın “Mardin yıllarca genç kalacak” projesi kapsamında hayatında ilk kez geldiği Mardin'de yöre halkının sevgisi ile karşılaştı. Proje kapsamında Kırklar Kilisesi'nin yenilenmesi ve hizmete girmesi nedeniyle Mardin Belediye Başkanı Metin Pamukçu, Polisan Boya Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Bitlis ile kurdele kesen Ajda Pekkan, gözyaşlarına hakim olamadı. Gözyaşlarını mendille silerek gizlemeye çalışan Süperstar, Mardinli küçük bir çocuğun yakın ilgisi ile karşılaştı. Çocuğun Pekkan'a yaklaşması ile korumaların sert tepkisiyle karşılaşan çocuk, ağlamaya başlayınca Ajda Hanım olaya müdahale ederek minik Mardinlinin gönlünü aldı. Tören boyunca çocuğu yanından ayırmayan Pekkan, “Üç dinin buluştuğu bu büyülü şehrin çocuklarının hepsinin çok zeki olduğunu gördüm. Duygularım o kadar yoğun ki mutlaka Mardinli çocuklarla ilgili bir şey yapacağım, bunu şu an düşündüm ve tekrar Mardin'e gelip çocuklarla ilgileneceğim.” diye konuştu. Kilise açılışından sonra Mardin'in tarihi sokaklarında gezen Ajda Pekkan, daha sonra tarihi Pamuk Camiine giderek dua etti.

Başını örtüp camiye çorabıyla giren Süperstar, “Camiye aniden karar verip geldim basın mensupları olmasaydı duam uzun sürerdi.” Dedi. Camiden ayrıldıktan sonra önümüzdeki günlerde açılışının yapılacağı ve kendi ismini taşıyan sokağa gelen Ajda Pekkan, “Aslında böyle şeylere önem vermezdim ama şarkılarım gibi yaptığım şeylerin de kalıcı olmasını görmek beni duygulandırıyor. Mardin'de sokağın dışında ismimi taşıyan bir okul da yaptırmak isterim.” diye konuştu.