Gökhan Hoca şarkıcı oldu !

Bingöl'de öğretmenlik yapan Gökhan Kan, depremde birçok öğrencisi ölünce mesleği bıraktı.

14 Temmuz 2008 08:50 2003 yılında Bingöl'de öğretmenlik yapan Gökhan Kan, pek çok öğrencinin ölümüne neden olan depremden sonra İstanbul'a gelip şan dersleri aldı ve ilk albümünü çıkardı..

Çok sayıda öğrencinin göçük altında kalarak hayatını kaybetmesine neden olan Bingöl depremi sırasında, Sancak Yatılı İlköğretim Bölge Okulu'nda öğretmenlik yapan Gökhan Kan; bu olaydan sonra öğretmenliği bırakıp İstanbul'a geldi. Ardından da popçu oldu!

Gökhan Hoca, beş yıl boyunca biriktirdiği paralarla şan dersleri alıp 'Yolculuk' adında albüm yaparak, piyasaya çıkarttı. Erciyes Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu olan Gökhan Kan, şarkıcılığa geçişiyle ilgili "Hayatın tüm renklerini, duygularını insanlarla paylaşmak için müziğin evrensel yolunu seçtim" dedi.

Faruk K. Suat Aydoğan, Selami Şahin gibi isimlerin imzası bulunan şarkılarla 'Yolculuk' adını taşıyan ilk albümü Seyhan Müzik yapımcılığında hazırlandı. Gökhan Kan'ın ilk klibi ise, 'Yavrum' adlı şarkıya çekildi. Candemir Sipahi'nin yönetmenliğini yaptığı klip şu sıralar televizyonda yayınlanıyor.

Sabah