Aşk hayatını askıya aldı

"Kukla" adlı ikinci albümünü çıkaran Asuman Krause, aşk hayatını askıya aldığını söyledi
14 Temmuz 2008 09:16 Krause "Bir dönem bu konularla basında çok yer aldım, ama artık ilişkilerimin malzeme olmasını istemiyorum. O nedenle söz konusu döneme bir perde çektim ben... Zaten özel hayat, aşk meşk falan da yok şu anda. Kendimi tamamen işime vermiş durumdayım. Durum ortada! Şampiyon açık ara ben olacağım. Çok iddialıyım. Yeteneğim olmasa bu işe devam etmezdim. Zaten söz ve müzik denemelerim de var. Ama henüz hazır değiller, olunca onları da sevenlerimle paylaşacağım."

İkinci albümünüz "Kukla", müzik marketlerdeki yerini aldı...

- Evet, çıkardık. Bir önceki albüme göre daha hareketli şarkılardan oluşuyor "Kukla". Şarkılarımın hepsi çok güzel. Hani şarkıcılar albümlerindeki şarkılar için "Hepsi hit" derler ya, benimki gerçekten öyle. Bütün şarkılarım 10 numara. Şarkının yanına bir de dans ekledik. İlk klibimizi de "Kukla" şarkısına çektik, bir süredir ekranlarda dönüyor.


Klipte 20 dansçı, üç at ve bir boğa kullanmışsınız...

- Normalde klipler daha Avrupai durması için bir yerden esinlenilir! Bu klipse tamamen Erol Köse’nin fikri. Ne düşündüğünü anlattı, aklıma yatınca çekmeye karar verdik. Bende fizik ve ses var, şarkı da almış başını gidiyor! Hoş ve sıra dışı bir çıktı ortaya.

Neden Erol Köse ile çalışmaya başladınız?

- Çünkü o işinin ustası bir isim. O ne diyorsa doğrudur. Yaptığı işe o kadar hakim ki! "Kukla"nın klibini çekerken de kostümden montaja kadar her şeyle ilgilendi. İlk albümümde her şeyle ben ilgilenmiştim. Meğer işi bilen birine kendinizi teslim etmeniz güzel bir duyguymuş.

Ne gibi çalışmalar yaptınız ikinci albüm için?

- İlk albümden sonra kendimi çok geliştirdim. İki yıl boyunca her gün yaklaşık 6 saat süren şan dersleri aldım. Yeteneğiniz varsa, geliştirebilirsiniz. İş sadece derste bitmiyor tabi ki. İçinden de gelmesi lazım. İlk albümümde daha toydum. Bu albümde ise konuşma zamanı. Artık mütevazı olamam.

Bu işte başarılı olduğunuzu düşünüyor musunuz?

- Evet, bende o potansiyel olmasaydı albüm çıkarmazdım zaten. "Tenimizin Uyumu" şarkımı ilk olarak radyolara isimsiz dağıtmıştık. Sesimi Linet, Emel Müftüoğlu ve Burcu Güneş’e benzettiler, işte o zaman "Tamamdır" dedim. Şarkıyı kendi adımla verseydim, önyargılı yaklaşacak ve beğenmeyeceklerdi.

İddialı mısınız?

- Durum ortada! Şampiyon açık ara ben olacağım. Çok iddialıyım. İlk albüm çıkmadan iki sene önce mankenliği bıraktım. O zaman da sesimin güzel olduğunu biliyordum. Şan dersi alırken de hocama bana doğruları söylemesini istedim. Yetenek yoksa bu işe devam etmezdim.

Söylemenin yanı sıra şarkı üretebiliyor musunuz?

- Söz ve müzik denemelerim var. Ama henüz hazır değiller, olunca onları da sevenlerimle paylaşacağım.

Dans da ediyorsunuz değil mi?

- Evet, sahnede hem müziği hem de dansı birleştireceğiz. Piyasaya baktığınız zaman önde solist, arkada 35 dansçı şov yapıyor. Yurtdışında kimse dansçıların önünde baston gibi durmuyor!

Aşk hayatınız ne durumda?

- Aşk meşk yok. Bir dönem bu konularla basında çok yer aldım ama artık ilişkilerimin malzeme olmasını istemiyorum. O döneme bir perde çektim, özel hayatım yok şu anda. Kendimi tamamen işime verdim.

Canlı yayında etek kazası

Asuman Krause, geçtiğimiz cuma akşamı Öykü ve Berk kardeşlerin sunduğu, TRT 1’de yayınlanan "Boyalı Direk" programına konuk oldu. Yayına siyah mini bir elbiseyle katılan ünlü şarkıcı, eteğinin yırtılmasıyla neye uğradığını şaşırdı. Krause, "Bu talihsiz kazadan dolayı üzüldüm. Bir güzel olarak seyircilerin karşısına yırtık etekle çıkmak istemezdim" dedi.

Hürriyet