İşte Milliyet Gazetesi yazarı Ali Eyüboğlu’nun “İki tarafın da yaptığı şık değil” başlıklı yazısı!...


Bodrum Antik Tiyatro’daki Ata Demirer Show’u takip eden basın mensuplarının Demirer’in yaptığını karşılıksız bırakmayacağını tahmin ediyordum.
Nitekim tahminimde yanılmadım.
Ata Demirer, stand-up’ına başladıktan 15-20 dakika sonra Ata Demirer Show’u takiple görevle basın mensupları da birkaç dakika görüntü alması ve fotoğraf çekmesi için alındı Antik Tiyatro’ya...
Basın mensupları da seyircileri rahatsız etmemek için sahnenin önündeki sütuna mevzilenip, işlerini yapmaya başladı.
Ancak Demirer hiç gerek yokken, “Esprinin içine ettiniz. Hadi şöyle yan tarafa geçin” diyerek yerlerinden kaldırtıp onları yan tarafa yolladı.
Bodrum Antik Tiyatro’da hem sahnedeki sanatçıyı, hem seyircinin en iyi görüntüleneceği yerde durduklarını düşünüp kalkmak istemeyenlere de laf atıp kenara gönderdi Demirer.
Basın mensupları ön tarafta durdukça konsantrasyonunun bozulduğunda ısrar eden Demirer’in unuttuğu bir şey vardı.
O basın mensuplarının ne zaman içeri alınacağına ve içeride ne kadar kalacağına, nerede çekim yapacaklarına karar verenler de kendi ekibinden...
Demirer’in sorunu önceden ekibiyle konuşup çözeceğine, basın mensuplarına böyle kaba davranması hiç hoş değildi.
Sonradan okuduğum bir “haber” sayesinde anladım ki, Demirer’in yanlışına bir meslektaşımız da başka bir yanlışla karşılık verdi.
Şovdan sonra Hürriyet’in Bodrum ekinde Yaşar Anter imzasıyla “Çabaladı ancak gelenleri güldüremedi” başlıklı haber çıktı. Haber şöyleydi:
“Ata Demirer, Bodrum’da umduğunu bulamadı. Bodrum’da sahneye çıkan komedyen Ata Demirer, gösterinin ortasında yeter oranda konsantrasyonu sağlayamayınca sinirlendi. Tüm çabasına karşın şovunu izleyenleri güldüremeyen Ata Demirer hırsını gazetecilerden çıkardı. Komik adam gazetecilere hakaret etti.”
Karşı taraf yanlış yaptı diye bizim de yanlış yapma lüksümüz yok.
“Yorum hür”dür ama “haber kutsal”dır...

ucankus