Prens Philip cimri çıktı
19 Temmuz 2008 Cumartesi 09:14
İngiltere Kraliçesi Elizabeth'in eşi prens Philip parayı ödemeden gitmiş. Mağaza yetkilisinin çilesi bununla sınırlı değil.

Prens Philip, Ankara'da eşi Kraliçe Elizabeth için yaverine aldırdığı dört şalın 187 sterlinlik ücretini, bir ay sonra çekle gönderdi..

İngiltere Kraliçesi II'nci Elizabeth ve eşi Edinburg Dükü Prens Philip, 37 yıl sonra geçen mayıs ayında Türkiye'ye yaptıkları resmi ziyaretten borçlu döndü. Türkiye'de kaldıkları süre içinde Ankara, Bursa ve İstanbul'u görme fırsatı bulan Kraliçe Elizabeth ve Prens Philip, bu şehirlerde bol bol alışveriş yaptı. Kraliçe'ye sürpriz yapmak isteyen Prens Philip, Ankara'da kaldıkları otelin mağazasından hediye alması için yaverine emir verdi. Ancak ücretini vermeyi unutarak İngiltere'ye döndü.

HAVALE İÇİN BEKLİYOR
Parasını alamayan mağaza yetkilisi Erdem Hürol, durumu otel yönetimine, otel de İngiltere Büyükelçiliği'ne bildirdi. Büyükelçilik de olayı İngiltere'ye aktardı. Kraliçe ve Dük, ülkelerine döndükten bir ay sonra mağazaya, Prens Philip imzalı içinde 187.28 sterlin bulunan mektup ulaştı. Çeki alan Hürol, parayı tahsil edebilmek için bankalara müracaat etti. Ancak çekin yabancı olması nedeniyle bir ay beklemesi gerektiğini öğrendi. Üstelik, çek karşılığını alabilmesi için 100 YTL masraf ödemesi gerektiğini öğrendi. Hürol şimdi elçiliğin parayı nakit olarak göndermesini bekliyor.

450 YTL'lik çeke 100 YTL masraf istediler
Ankaralı mağaza sahibi Erdem Hürol, Prens Philip'e sattığı şalların ücretini hâlâ alamadı. Hürol'un 450 YTL tutarındaki çek karşılığını alabilmesi için 100 YTL masraf ödemesi gerektiği ortaya çıktı. Durumu yeniden İngiltere Büyükelçiliği'ne bildiren Hürol, elçilik yetkililerinden "Siz çeki getirin pa
rayı hesabınıza yatıralım" cevabını aldı.

internethaber