Ekranların oynak kadını
23 Temmuz 2008 Çarşamba 12:05
Onu kantolarıyla tanıdık. Kıvrak, hareketli ve kıpır kıpır. Nurhan Damcıoğlu kendini anlattı.

Habertürk'te Balçiçek Pamir'in sunduğu 'Söz Sende' programına konuk olan Nurhan Damcıoğlu, 9 yaşında tiyatroda çocuk oyuncu olarak rol aldığını 16'lı yaşlarda önemli oyunlarda başrol oynadığını söyledi.

Tiyatro ile büyümüş olmaktan dolayı kendisini şanslı hissettiğini belirten Damcıoğlu, dans etmeyi de çok sevdiğini anlattı.

Ünlü sanatçı, "Ben oynak bir kadınım, oturamam ki... Hep oynamam lazım, dans etmek için yaratılmışım. Şarkı söylemek için yaratılmışım" diye konuştu.

SAHNEDE ÖLMEK İSTİYORUM

Her sanatçı gibi sahnede ölmeyi arzu ettiğini belirten Nurhan Damcıoğlu, "Ölmek istemiyorum ama sahnede ölmeliyim diğer sanatçılar gibi" dedi.

Hafta içinde albümünün piyasaya çıkacağını belirten Nurhan Damcıoğlu, spor yapmasının ve inancının kendisini ayakta tutan önemli faktörler olduğunu söyledi.

BENDEN İYİ SUNUCU OLUR MU?

Geçmiş yıllarda yurt dışında çeşitli televizyon programları yapan Nurhan Damcıoğlu, şovlarının çok beğenilmesine karşın yurt özlemi nedeniyle döndüğünü anlattı. Televizyonlara ilk kadın programını kendisinin önerdiğinden bahseden Damcıoğlu, "Ben 94'te Amerika'dan geldiğimde bütün kanallara kadınlarla ilgili programları öneren benim. Çok entel buldular. Hepsini çaldılar. İçimde yaradır. Benden iyi bir program sunucusu mu olacak? Neyip eksik sizlerden; kel miyim, kör müyüm, topal mıyım ben diyorum yapımcılara" şeklinde konuştu.

Bir yarışma programında jüri üyeliği yapan Damcıoğlu, yoğun çalışma nedeniyle dizilerde oynamayı düşünmediğini sözlerine ekledi.

internethaber