Doğa Rutkay soyisim krizine girdi

'Herşeyi Söylemek Mümkün' adlı programı yapan Doğa Rutkay, gazetecilere bir hayli kızgın.

08 Ağustos 2008 09:10 1999 yılından beri sahne, sinema ve televizyon dünyasında yeralan Doğa Rutkay, "Benim bir sorunum var; bana sürekli 'Doğa Bekleriz' yazıyorlar. Şimdi bunu ne yapacağız? Bunu bir gazeteci artık nasıl yapabiliyor? 99 senesinden beri adım soyadım belli. 'Herşeyi Söylemek Mümkün' ile ilgili bir haber yapıyor bir gazete ve diyor ki 'Doğa Bekleriz'in programı muhteşem'! Ben çıldırıyorum evde... Bu programı Doğa Bekleriz yapıyor olamaz herhalde. Merak ediyorum nasıl yapılıyor? Bir gazeteci bunu yapabilir mi? Düşünmez misiniz bu kızın soyadı neydi diye?! Biri manken biri oyuncu! Arada da dağlar kadar fark var beri yandan! Bu benim dolu olduğum noktalardan bir tanesiydi altını çizmek istedim. Ne yapacağım ben şimdi? Kime tamah edeceğim gazetecilerden?! Bana 'Doğa Bekleriz' diyor!"

Doğa Rutkay'ın bu serzenişi üzerine programda konuk olan Milliyet Gazetesi Magazin Müdürü Ali Eyüboğlu araya girerek "Bu o gazetecinin objektif ya da subjektif olduğunu göstermez, salaklığını gösterir. Hakkınızda çıkan 100 haberden 1 haber yalan ya da yanlış diye 99 haberi yapanın günahı ne?" diye konuştu.

Rutkay ise soyadının yanlış kullanılmasına şu sert yanıtı verdi:

"Bu haber değil ki bu benim soyadım. Babamın bana bıraktığı en önemli şey yahu 'Rutkay' diye bir soyad var ortada. Sen benim soyadımı yanlış yazamazsın!"

haber3