Klip yıldızı olduKıvanç Tatlıtuğ Lübnanlı şarkıcı Rula Said'in klibinde oynadı

21.08.2008 09:55Lübnanlı yönetmen Fadi Haddad, Lübnanlı sanatçı Rula Said'in klibinde oynayan Kıvanç Tatlıtuğ'un profesyonel olduğunu belirterek, sahneleri sadece birer kere çektiklerini söyledi.
Rula Said'in bağlı olduğu şirketin yönetmeni Haddad, Gümüş dizisindeki Mehmet karakteriyle ön plana çıkan Tatlıtuğ'un oynadığı klibin büyük ilgi gördüğünü belirtti.
Said'in yeni şarkısı için yapılacak klibe oyuncu aradıkları sırada aklına Tatlıtuğ'un geldiğini anlatan Haddad, şunları kaydetti:
"Ben dizinin (Gümüş) yayınlandığı MBC kanalı için de çalışıyorum. Dizinin etkisini bildiğim için sanatçımıza önerdim. O da gerek internet sitesinden, gerekse diziden Kıvanç Tatlıtuğ'u izledi. Onu bütün Arap dünyasının sevdiğini biliyoruz. Bu nedenle klipte oynatmaya karar verdik. Kendisiyle bunun üzerine bağlantıya geçtik. Şartlarını kabul ettik. Beyrut'a geldi ve iki gün içinde klibin bütün çekimlerini bitirdik."
Tatlıtuğ ile çalışmalarından çok memnun olduklarını ifade eden Haddad, klibin yayınlanmaya başladığı günden beri büyük ilgi gördüğünü belirtti.
Kendileri için çok önemli bir deneyim olduğunu söyleyen Haddad, "Tatlıtuğ'u, Rula Said'i yeni çalışmasında ön plana çıkarabileceği için tercih ettik. Bütün Arap dünyası, bu haberler yayınlandıktan sonra, Said'in klibinde onu görmek için bekliyordu. Gelmeden önce o da bizi tanımıyordu. Lübnan'ı ona tanıtmak için de çaba harcadık. Kısa sürede çok yer gördü. Onun da sanırım Lübnan'la ilgili olumlu düşünceleri olmuştur" diye konuştu.
Türkiye'de yayımlanan "Gümüş" dizisi, Arap dünyasında uydu üzerinden MBC kanalında "Nur" ismiyle gösterilmeye başlayınca başrol oyuncularından Kıvanç Tatlıtuğ, en çok beğenilen ve izlenen sanatçı oldu.
Lübnanlı pop müzik sanatçısı Rula Said'in piyasaya son çıkan şarkısı "Merhaba Noia" için Arap dünyasında bugüne kadar en yüksek ücreti ödeyerek, Tatlıtuğ ile video klip için kamera karşısına geçtiği belirtiliyor. Çeşitli kaynaklar, Tatlıtuğ'a 120 bin dolar ödendiğini belirtirken, Said'in menajeri ve klibi çeken firma yetkilileri, fiyat konusunda açıklama yapmıyor.
"Gümüş" dizisinin yanı sıra "Ihlamurlar Altında" ve "Çemberimde Gül Oya" dizileri de Arap seyircilerin büyük ilgisini çekerek, uydu üzerinden izlendikleri ülkelerde, reyting rekorları kırıyor
haberturk.