'AĞLAMA KRİZİNE GİRDİM'
Pars-Narkoterör dizisinde rolü gereği terörle mücedele eden askerleri öldüren Leyla Bilginel, o sıralarda her şehit haberi geldiğinde sokaktaki tepkilerden korktuğunu söyledi.

Televizyon Gazetesi'nin haberine göre; Osman Sınav'ın 'Pars-Narkoterör' isimli dizisinde İranlı bir uyuşturucu taciri ve usta bir suikastçiyi canlandıran Leyla Bilginel, başarılı bir oyunculuk çıkarttığını söyledi. Dizideki rolü için 4 ay çalıştığını, silah eğitimi aldığını, Kürtçe ve Farsça konuştuğunu vurgulayan Leyla Bilginel, dizideki 'Süreyya' karakterinin Güneydoğu'dan şehit haberleri geldiği sıralarda rol gereği asker öldürmesi nedeniyle sokaktaki tepkilerden çekindiğine değindi.
Güçlü bir karakteri başarıyla canlandırdığını anlatan Bilginel, kötü bir karakter olmasına karşın sokaktan tepki gelmediğini belirterek, şu noktalara değindi:
"Ben 3. bölümde bir Binbaşı, 2 asker öldürdüm. Sonrasında ağlama krizine ben girdim. O şehitlerin çok yoğun olduğu bir dönemdeydi tam da o bölüm. Daha sonra sokağa çıkamayacağım dedim. İnsanların canları acıyor ve böyle bir kadına da tepki gösterecekler diye düşündüm. Fakat sokakta olsun, web sitesinde olsun, gelen mailler olsun, insanlar nefret etmedi kadından. 'Çok başarılıydı kadın, çok başarılı oynamışsın karakteri' dediler. Başarılıysan insanlar 'Çok başarılı bu kadın' deyip seni ayrı bir yere koyuyorlar. Saygı duyuyorlar, hiç tepki almadım ben."
H2