Pakize Suda ile Burçin Şimşek'in sunuculuğunu üstlendiği "Konuşa Konuşa" programı bugün Kanal D'de başlıyor.

Hafta içi her gün 08.30'dan itibaren canlı olarak ekrana gelecek programda, ilişkilerden sağlığa birçok
konu uzmanların yorumlarıyla tartışılacak. Suda "Herkese kapımız açık, cesareti olan bu programa gelsin" diyor, Şimşek ise başlarına iş açma pahasına da olsa dobralıktan şaşmayacaklarını söylüyor.

Pakize Suda ile Burçin Şimşek, "Konuşa Konuşa" adlı programlarıyla bugünden itibaren hafta içi her gün Kanal D ekranlarında olacak. Yeni programları hakkında iddialı konuşan Suda "Herkese kapımız açık, cesareti olan gelsin" diyor, Şimşek ise başlarına iş açma pahasına da olsa dobralıktan şaşmayacaklarını söylüyor.
Reyting uğruna gürültü koparmayız
"Konuşa Konuşa"dan biraz bahseder misiniz? Akıllara "Dobra Dobra"yı getiriyor, format ona benziyor mu?
- "Dobra Dobra" adlı programın devamı değil. Formatımız farklı. Kadınların sorunlarıyla ilgileneceğiz, pembe haberlerimiz olacak... İzleyicileri hem gündemin sıkıntısından uzaklaştıracak, hem de hayatın içindeki gerçek sorunlarla boğuşacağız. İnsanlar dertlerini bizimle paylaştıkça, biz de onlara çözüm arayacağız. Kayıplarımız olduğu zaman onları bulmaya çalışacağız. Cinayetleri çözmeye çalışacağız. Gazetedeki önemli haberleri yorumlayacağız. Ayrıca her alandan konuklarımız olacak.


Bu tarz bir program yapmayı planlıyor muydunuz, yoksa sürpriz bir teklif geldi, siz de kabul mü ettiniz?
- 14 yıllık haberciyim. Bugüne kadar haber dışında bir şey yapmadım. Ama Kanal D’den gelen teklif ve program konsepti o kadar hoşuma gitti ki... Gerçekten yapmak istediğim bir şeydi ve seve seve kabul ettim.
Program partneriniz Pakize Suda ile önceden tanışıyor muydunuz?
- Hayır, bu program vesilesiyle tanıştık. Ekranda göründüğünden hiçbir farkı yokmuş. Benim için bu çok önemliydi, çünkü ben de ekran karşısında rol yapmam. Zaten tanıdıkça "Pakize abla da benim gibi içinden geleni söyleyen bir kadın" dedim.
Kamera karşısındaki dobralık bazen sorun yaratmıyor mu?
- Doğru, kamera önündeki insanların fazla dobra olması iyi değildir. Başınız çok sık belaya girer. Ama biz yine de bildiğimizden şaşmıyoruz. Bu programda evde sohbet ediyormuş gibi olacağız.
Ya ciddi fikir ayrılıkları yaşarsanız, aranızda tartışmalar olursa...
- Bir kere Pakize Hanım aşmış bir kadın... Ben de hiçbir zaman kompleksli ve çok hırslı biri olmadım. Dolayısıyla atışma, tartışma yaşayacağımızı hiç sanmıyorum.
Sabah programları genelde gündem yaratma çabaları yüzünden gürültülü oluyor. Ya sizde durum ne olacak?
- Bizde "vur patlasın çal oynasın yapalım, bir yandan da sorunları konuşalım" gibi bir şey olmayacak. Dolayısıyla gürültü de yok.
Magazin gündemini takip ediyor musunuz?
- Seyretmiyor değilim, ama eskiden daha çok izlerdim. Gittikçe uzaklaşmaya başladım. O sahte aşklar, o sahte gündemler o bar çıkışında yakalanmalar falan beni hiç ilgilendirmiyor, inandırıcı da gelmiyor. Ben de sinema sanatçısı Berhan Şimşek’le evliydim. Hem evlilik hem de ayrılık döneminde bizi de çekmeye çalıştılar, elimden geldiğince izin vermedim.
Magazin ağırlıklı bir program olmayacak
Pakize Hanım, maraton başlıyor. Geçen sezon olduğu gibi yine haftanın beş günü, sabahın erken saatlerinde televizyon binasının yolunu tutacaksınız.
- Evet, öyle olacak. Hafta içi her gün 08.30 sularında ekranda olacağız.
Merak ediyorum, programınızda magazin ne kadar yer tutacak?
- Çok magazin yok. Önemli şeyler yaşanırsa belki VTR olarak verir, üzerine yorumlar yapabiliriz. Ama magazin ağırlıklı bir program yapmayacağız.
Aktüaliteden siyasete her şey olacak yani içeriğinde.
- Evet, her şey olacak. Tekrar söylüyorum, magazin de olabilir, magazini hiçbir zaman dışlamam ben. Hepimiz magazinin içindeyiz zaten bir parça. Ama sırf o tarz konuların üzerine gitmeyeceğiz.
Konuk da ağırlayacaksınız. Peki konukları neye göre seçeceksiniz?
- Ünlü de olabilir, ünsüz de... Gazeteciler de olur, bakanlar da... Yani herkesi davet edeceğiz, gelen gelir. Herkese kapımız açık vallahi. Cesareti olan gelsin!
Daha önce farklı isimlerle kamera karşısındaydınız. Şimdi partneriniz Burçin Şimşek. İzleyici alışabilecek mi dersiniz?
- Geçen sene iyi bir sezon geçirdik. Çok muazzam bir şeydi yani... Eminim yine öyle olacak, yine çok iyi bir sezon geçireceğiz.
Burçin Hanım aranızda tartışma çıkacağını hiç sanmıyormuş. Siz ne dersiniz, hiç mi fikir ayrılığı yaşanmaz?

- Yani program içinde belki de olur. Sonuçta herkes birbirinin fikrini desteklemek zorunda değil. O bana karşı çıkabilir, ben ona karşı çıkabilirim. Herkes "evet" diyecek diye bir şey yok ki... Çok seslilik lazım aslında.
Televizyondan uzaklaşalım biraz... Yaz boyunca neler yaptınız, tatiliniz nasıl geçti?
- Biraz tatil yaptım, Çeşme’den daha birkaç gün önce döndüm. Çok yorulmuştum, çünkü bir sene boyunca sabahın 06.30’unda kalktım. Bir yıl hiç ara vermemiştim. Epey yorulmuşuz yani...
İyi dinlenebildiniz mi? Yeni program için enerji depoladınız mı?
- Aslında tatilde pek dinlenilmiyor, vallahi yorgunluk... Yani tatildeyken hep "Eve gitsem, yatsam, dinlensem" diyorum. Çünkü orayı da göreyim, aman denize de gireyim derken yoruluyorsunuz. Güneş insanın enerjisini alıyor. Bağışıklık sistemi zayıflıyor, hastalıklara daha açık oluyorsun. Ama yine de güneşin altından kalkmadık, hem de zararlarını bile bile.
Yeni dizide hafif deli bir kadını oynayacağım
Yeni bir dizi ya da sinema filmi projesi var mı?
- Sinema değil ama dizi projesi var, Kutlu Ataman’ın projesi... Bekliyoruz, bakalım. Bir kanalla anlaşmak üzereyim, ama şu anda konuşmak istemiyorum bunu.
Peki sizin o dizide nasıl bir karakter canlandıracağınız belli mi, onu söyleyin hiç değilse...
- Konuyu tam olarak inanın ben de bilmiyorum, tek bildiğim rolüm. İki hafif deli kardeşin hikayesi ve olursa o kardeşlerden biri de ben olacağım.
Şimşek soyadından kopamadım
Neden ayrıldınız peki?
- Anlaşamadık. Sanırım fazla sevgi de zarar verebiliyor ilişkiye... Aşkın fazlası zarar. Ama hálá evladından sonra en çok birbirini seven iki insanız.
Ve hálá eski eşinizin soyadını kullanıyorsunuz.
- Evet. Resmi olarak soyadım Atılgan, ama Şimşek soyadından kopamadım. Berhan buna müsaade ettiği sürece de kullanmaya devam edeceğim.
İkici kez evlenmeyi düşünüyor musunuz?
- Berhan’dan sonra bir başkasıyla evleneceğimi zannetmiyorum. Kızımla mutluyuz...
Hürriyet