'BİR ZAMANLAR ERKEK GİBİYDİM'Berdan, 'Hareketli, Yaramaz ve Erkek Gibi Bir Çocuktum'dedi.

BERDAN, 'HAREKETLİ, YARAMAZ VE ERKEK GİBİ BİR ÇOCUKTUM'DEDİ. Deniz Berdan'ı çoğu kişi cemiyet sayfalarından biliyor, incecik, zarif ve 'mini' tutkunu bir kadın olarak tanıyor. Oysa çocukluğunda çok farklıymış. Hello! dergisine verdiği röportajda yıllar öncesine dönen Berdan, 'Hareketli, yaramaz ve erkek gibi bir çocuktum. Anneler sürekli 'oğlumu dövdü' gibi şikayetlerle bizim eve gelirdi. Boyum birden uzadığı için de leylek, zürafa gibi lakaplar takmışlardı' dedi.

Erkek gibi bir çocuktum
Deniz Berdan'ı çoğu kişi cemiyet sayfalarından biliyor, incecik ve 'mini' tutkunu bir kadın olarak tanınıyor. Oysa çocukluğunda çok farklıymış. Hello! dergisine verdiği röportajda yıllar öncesine dönen Berdan, 'Erkek gibi bir çocuktum. Boyum birden uzadığı için okuldakiler leylek, zürafa gibi lakaplar takmışlardı' dedi.
Çok hoş ve şık bir kadınsınız. Çocukluğunuzda nasıldınız peki?
Hareketli, yaramaz ve erkek gibi bir çocuktum. Anneler sürekli 'oğlumu dövdü' gibi şikayetlerle bize gelirdi. Annem yazık, hiç kız gibi olmadığım için bu duruma çok üzülürdü. Ailem bu enerjimi spora kanalize etti ve böylece profesyonel voleybol hayatım başladı. Ancak boyumun yaşıtlarımdan çok uzun, fiziğimin de çok ince olması sebebiyle okulda leylek, zürafa gibi lakaplardan kurtulamadım ve sonradan çok pişman olduğum bir karar alıp voleybolu bıraktım. Ailemin karşı çıkmasına rağmen 18 yaşımda evlendim ve bir yıl sonra Begüm dünyaya geldi. 19 yaşındayken evli ve üstelik çocuğu olan biriydim. Genel olarak geçmişe baktığımda hayatımda hep ani ve çabuk verilmiş kararlar göze çarpar.
Doğru... Birden bire gurme olarak karşımıza çıktınız.
Aslında birden bire olmadı. Evde kendimiz için hazırladığım sağlıklı yemek reçeteleri, çevremdeki insanların da dikkatini çekti. Çok talep geldi. Bunun üzerine eğitim almaya karar verdim. Altı ay boyunca bir aşçılık okuluna gittim. Ardından üç ay Mövenpick'te staj yapıp pastacılık ve ekmek şefliği diplomamı aldım. Bu yaz 'Doğa'nın Mutfağı' adlı bir televizyon programı hazırladım. Ayrıca sağlıklı ve hafif reçetelerimin yer alacağı bir kitap projem var.
Aile hayatına dönersek... Sizi şimdiki eşinize çeken neydi?
21 yaşımdayken, babamın şirketinde staj yapıyordum. Şirket bir fuara katılmıştı, orada tanıştık. Tanıştığımız gün öğle yemeğine davet etmişti, ancak ben geri çevirmiştim. Devam eden telefon trafiğinden sonra Haluk beni ikna etti ve yemeğe çıktık. O hiç vazgeçmeyen, karizmatik ve yakışıklı bir adamdır.
Aşkın ömrü üç yıl deniyor, doğru mu?
Dokuz yıllık evliyim ve Haluk'a en az ilk günkü kadar aşığım. Evlilikte, aşkı ve mutluluğu sürdürebilmek için bazı zorluklara göğüs germeniz, cesur olmanız gerekir. Olaylara pozitif yaklaşmak çoğu zaman sorunu çözmeye yetebiliyor. Bizim de zaman zaman problemlerimiz oluyor ama üstesinden gelerek mutlu olmayı biliyoruz. Biz birbirine çok bağlı bir aileyiz. İkinizin de ilk eşlerinden çocukları var. Evet. Haluk'un kızı Serra, New York'ta okuyor ve aramızdaki 15 yaşlık farktan dolayı ilişkimiz çok arkadaşça. Begüm sanatçı kişiliği olan, sanat ve müzik merakı ve yeteneği bulunan, son derece yumuşak bir karakter. Can ise fazlasıyla duygusal bir çocuk.


haberler.com