İsmail YK konserinde CİNAYET


'Utanmıyor musunuz, sizin ananız bacınız yok mu' sözü bir cana mal oldu.


İzmir’de Güzelbahçe Belediyesi tarafından düzenlenen ve sanatçı İsmail YK’nın sahne aldığı halk konserinde 19 yaşındaki Recep Berkant, aynı yaştaki sözlüsü H.G.’ye laf attığı gerekçesi ile M.Y.(16) ve onun 6 arkadaşıyla tartışmaya başlattı.

İddiaya göre Berkant sözlüsüne laf atan gençlere "Utanmıyor musunuz, sizin ananız bacınız yok mu" diye bağırdı. Bunun üzerine kavga büyüdü ve bıçaklar çekildi. Berkant ve arkadaşı Y.İ. (17) aldıkları bıçak darbeleriyle yaralandı. Karnından yaralanan Y.İ. ve 3 bıçak darbesi ile yaralanan Recep Berkant konser alanına gelen ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Berkant hastaneye götürülürken yolda hayatını kaybetti. Arkadaşı Y.İ.’nün ise hayati tehlikeyi atlatığı öğrenildi.Kaçan 6 genç polisin takibiyle yakalandı. Yaşları küçük olan M.Y. ile C.G. Çocuk Şube Müdürlüğüne teslim edilirken diğer sanıklar Cinayet Bürosunda ifadeleri alındıktan sonra Adliye’ye sevk edildi.

Kavgada yaşamını kaybeden Recep Berkant’ın Güzelbahçe’de futbol oynadığı ve askere gidip geldikten sonra sözlüsü H.G.(19) ile evleneceği öğrenildi. Berkant’ın cenazesine Güzelbahçe Belediye Başkanı Ertan Avkıran, Berkant’ın ailesi ve sözlüsü H.G. ile çok sayıda arkadaşı katıldı.

ensonhaber