Sanatçıların "O... Çocukları" İsyanıDemet Akbağ ile senarist Sırrı Süreyya Önder'den "O... Çocukları"nın yapımcısı Selay Tozkoparan'a ağır eleştiri...
Tozkoparan'ın filme emeği geçenlere ücretlerini ödememesi ve filmi Antalya Altın Portakal Film Festivali'ne göndermemesi bardağı taşırdı ..

Geçen mayıs ayında vizyona giren 'O... Çocukları' filminin yapımcısı Selay Tozkoparan'a duyulan öfke her geçen gün artıyor. Yönetmeninden oyuncularına, teknik ekipten basın danışmanlarına kadar; Demet Akbağ dışında hiç kimsenin ücretini alamadığı filmin Antalya Altın Portakal Film Festivali'ne de gönderilmemiş olması filmde emeği geçenleri çileden çıkarttı. İpek Tuzcuoğlu, oyunculuk ücretini alamadığı gerekçesiyle Tozkoparan'a dava açarken, başrol oyuncusu Demet Akbağ ile filmin senaristi Sırrı Süreyya Önder de Tozkoporan'ı ağır bir dille eleştirdi.

Akbağ isyan etti
Bugüne dek polemiklerden uzak duran Demet Akbağ, Selay Tozkoparan'a kızgınlığını şöyle dile getirdi: "O... Çocukları'nın hikayesinden çok etkilenerek, gelen teklifi kabul ettim. Bu filmle birçok festival heyecanı yaşayacağımı düşünmüştüm. Altın Portakal Film Festivali de bu heyecanlardan biriydi. Ne var ki filmin yapımcısının Altın Portakal'a başvuru bile yapmadığını öğrenince büyük bir hayal kırıklığı yaşadım. Ayrıca büyük bir özveriyle filmi bitiren tüm ekibin hakkını ödemediği gibi festival keyfini de hepimizin elinden aldı. Filmi zaten çok zor şartlarda tüm ekip birbirimize yardımcı olarak bitirdik. Bu kadar özveriyi de filmin hikayesini çok sevdiğimiz için gösterdik. Ekibin parasını ödemediği ve Altın Portakal Film Festivali'ne başvuruda bulunmadığı için Selay Tozkoparan'a çok kızgınım..."

Hikayemi ziyan etti
Filmin senaristi Sırrı Süreyya Önder de Selay Tozkoparan'a yüklendi ve tepkisini şu sözlerle dile getirdi: "Selay Hanım, Antalya Altın Portakal Film Festivali'ne başvurmadığı gibi, başka festivallere de başvurmayacaktır. Çünkü insan içine çıkacak yüzünün olduğunu sanmıyorum. Hikayemi de, birbirinden değerli oyuncuları da, hikayeyi çok severek bu işe giren tüm ekibi de böylece ziyan etmiştir."

İlk dava açan Tuzcuoğlu oldu
'O... Çocukları' filminin oyuncuları ve set işçileri paralarını alamadıklarını açıklamış filmdeki başrol oyuncularından İpek Tuzcuoğlu da bu nedenden ötürü yapımcı Selay Tozkoparan'a dava açmıştı. Filmde Demet Akbağ, Altan Erbulak, Özgü Namal, Sarp Apak ve Sezin Akbaşoğulları da yer alıyordu.
(Sabah)