Yönetmen ve oyuncu aşkları


İşte sinema dünyasının değişmeyen kuralı yapımcı, yönetmen-oyuncu aşkları..

Hollywood ve Yeşilçam'ın belki de tek ortak noktası olan 'Yapımcı, yönetmen ile oyuncu aşkları' Abdullah Oğuz ile Ebru Akel'in aşkıyla yeniden gündeme geldi.

Bir yapımda yer alıp, daha sonra aşka yelken açan yapımcı, yönetmenoyuncu çiftlerinin en ünlüleri, 1960 yılında 'Ölüm Peşimizde' filminin setinde karşılaşan yönetmen Memduh Ün ve Fatma Girik oldu.

Hâlâ birlikte olan çiftin yanı sıra yapımcı Türker İnanoğlu da oyuncu Filiz Akın ile evlenmişti. İnanoğlu, Akın ile evliliğini noktaladıktan sonra yine birçok projesinde yer alan Türk Sineması'nın güzel oyuncularından Gülşen Bubikoğlu ile evlendi.

Geçmişten günümüze yaklaştıkça form değiştiren yapımcı-oyuncu aşkları; artık daha çok dizi setlerinde alevlenen ve dizi ile aynı dönemde biten ilişkilerle anılıyor. İşleri dışında aşklarıyla gündeme oturan, yaptıklarının yanında haklarında çıkan spekülasyonlarla anılan ve fotoğrafları manşetlerden düşmeyen bu 'aşık'lar, beraberliklerini uzun soluklu yaşayamamaları ile dikkat çekiyor.

Kısa süren aşklar
'Büyük aşk'larını kısa zamanda tüketenlere en yakın örnek, 'Kurtlar Vadisi' dizisi yapımcısı Raci Şaşmaz ile dizinin güzel oyuncusu Begüm Kütük'ün birlikteliği oldu. Yine dizi çekimlerinde aralarında aşk doğan bir başka çift ise Fatih Aksoy- Aysun Kayacı olmuştu. Ancak onların aşkı da uzun ömürlü olamadı. Aksoy'un yapımında başrol oynayan Kayacı'nın dizisi ile aşkı aynı dönemde bitti. 2006 yılının en büyük spekülasyonlarından biri kuşkusuz 'Aliye' dizisinin evli yönetmeni Kudret Sabancı ve dizinin başrol oyuncusu Sanem Çelik'in aşkıydı... Gece yarısı, Hayrola adlı çay bahçesinde Sabancı cipinin içinde Sanem Çelik ile sarmaş dolaş objektiflere yakalandıktan sonra eşi Esra Akkaya, ünlü yönetmenden boşanmış, Sanem Çelik de Amerika'ya yerleşmişti. (Dizi ile birlikte bu aşkın da bittiğini hatırlatalım...) 'Aliye'nin ardından 'Binbir Gece' dizisinin yönetmenliğine başlayan Kudret Sabancı bu kez de yine dizinin başrol oyuncusu Bergüzar Korel ile başbaşa yemek yerken görüntülenmiş ve aşk iddialarını, "İş konuşuyorduk" sözleriyle yalanlamıştı. Yönettiği filmlerde yer alan kadın oyuncularla ilişki yaşamayı gelenek haline getiren bir isim olan yönetmen Mustafa Altıoklar'ın aşk defteri de hayli kabarık... 2000 yılında 'Asansör' adlı filmin yönetmenliğini yaparken, oyuncusu Arzu Yanardağ ile birlikte olan Altıoklar, 2005 yılında 'O Şimdi Asker' filminin setinde de Pelin Batu ile tanışmış ve kısa süreli aşk yaşamıştı. Altıoklar, geçen sene 'Acı Hayat' dizisiyle adını duyuran Selin Demiratar ile beraber olmuştu. Ünlü yönetmen şimdilerde oyuncu Nehir Erdoğan ile nişanlı.

Sette başlayan bir diğer ilişki de; Meltem Cumbul-Yavuz Turgul tarafından yaşandı. Aralarında 24 yaş bulunan Cumbul ile Turgul aşkının; yakında ekrana gelmesi beklenen 'Aşk Yakar' adlı dizinin setinde başladığı iddia ediliyor. Cumbul 2004 yılında Şener Şen ile başrolünü paylaştığı, yine Yavuz Turgul'un yönettiği 'Gönül Yarası' adlı filmdeki başarılı performansıyla Turgul'dan övgü almıştı.Başrolde oynuyor
Yapımcı veya yönetmen ile oyuncu aşkına en son örnek Abdullah Oğuz ile Ebru Akel oldu. İlk olarak Bodrum'da tatil yaparken objektiflere yakalanan çift, aşklarını hiç saklamadı. Oğuz'un yönetmenliğini üstlendiği ve Bozcaada'da çekimleri süren 'Sıcak' filminde başrol oynayan Ebru Akel ile Abdullah Oğuz, yakın çevrelerine çok mutlu olduklarını söylüyor.

ensonhaber