Deniz'den samimi açıklamalar


Ünlü pop sanatçısı Deniz Seki, sahne kenarından birlikte olduğu Hüsnü Şenlendirici'ye destek verdi.Dünyanın en büyük pop müzik fuarında sahne alan Şenlendirici'ye, sevgilisi Deniz Seki de eşlik etti.
Şenlendirici sahneye çıkmadan önce son kontrolü yapan Seki, ilişkilerinin gayet iyi devam ettiğini söyledi. Popkomm'da Şenlendirici'den 1 gün önce sahne alan Deniz Seki, özel açıklamalarda bulundu. Berlin'de yaşayan dayısının Türkiye'ye kesin dönüş yaptığını da anlatan Deniz Seki, kendisinin de Berlin'e 10 kez geldiğini belirtti. Seki, "Dayım kesin dönüş yaptı. Bütün dostları burada. Berlin'de 30 yıllık hatıraları ve anıları var. Benim de Berlin'e toplasanız 10. gelişim. Bu seferki gelişim çok fazla manada. Çok başka bir form. Bir kültür festivali. Hüsnü Türkiye adına Popkomm'da çok güzel boy gösterdi ve ben de Türkiye'den katılan tek bayan pop sanatçısı olarak çok gurur duydum. Çok güzel bir konser yaşadım. O yüzden iyi ki gelmişim" dedi.
TÜRKİYE'DE MÜZİK ÇOK KISIR BİR DÖNGÜ İÇERİSİNDE
Türkiye'de müziğin çıkmaza girdiğine işaret eden Deniz Seki, bunun sanat açısından iç açıcı bir durum olmadığına vurgu yaptı. Seki, "Türkiye'de müzik çok ciddi bir kısır döngü içerisinde. Aslında dünyada da öyle.Eski satışlar, tirajlar yerinde değil. Bunun biraz teknoloji ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Ben çok teknoloji seven bir kadın değilim. Kendimi manuel bir sanatçı olarak tanımlıyorum. Teknoloji ne kadar ilerledikçe aslında samimiyet ve müzik her şey sektörde o kadar gerçekten geriye sayıyor ve
bize eskiyi özletiyor. Samimiyet azalıyor. Sahtekarlık daha çok ortaya çıkıyor. Asosyallik daha çok ortaya çıkıyor. Beni dinleyen benim şarkıma ulaşması 2 saniye gibi bir vakit alıyor. Sanatçı ve müzik, özellikle sanatın herhangi bir dalı sinema, müzik fark etmez, ulaşılması biraz kişiyi yormalı. Eskiden biz sevdiğimiz sanatçıya ulaşmak için günler geceler onun albümünü almak için kuyrukta beklerdik. Şimdi öyle değil. MP3 internetten indiriyorsun. Tabii bunun bir karşılığı yok. Sistem daha yeni yeni
oturuyor. Bunun hepsi tabii emek hırsızlığı. Biz 60 bin satınca mutlu oluyoruz. Müzik adına sanat adına çok ayıp. O kadar kafam çalışsaydı. Bil Gates'in sağ kolu olurdum. İlişkimiz gayet devam ediyor" Albüm bir buçuk ay oldu çıkalı. Onunla ilgili çok güzel konserler olacak. Yeni bir yapılanma dönemine geçeceğim" şeklinde konuştu.

ensonhaber