Dizide iki erkek öpüşünce şikayet yağdı


İngiliz televizyonu BBC'ye, bu dizi yüzünden izleyicilerden şikayet yağdı.'EastEnders' ismiyle BBC'de yayınlanan dizideki İngiliz izleyicisine 'itici' gelen sahneler İngilteer'de şikayet konusu oldu. Dizi karakterleri Christian Clarke (John Partridge, 36) ve Lee Thompson (Carl Ferguson, 27) isimli nişanlı iki erkeğin tutku dolu öpüşmesi izleyicide kötü bir etki yarattı.Üstelik bu sahnelerin yayınlandığı saat 21.00 olunca ebeveynler duruma tepki gösterdi.


İzleyiciler, BBC'nin internetteki yorum sayfası, ' Bu homoseksüel öpücüğü gördüğümde dehşete düştüm,' 'Çocuklarla tv izlerken bu görüntülerin yanlış örnek olarak karşımıza çıkması gerçekten utanç verici', '7 yaşındaki oğlum bu görüntüleri görünce ona ne olduğunu açıklamak zorunda kaldım' gibi tepki mesajları ile doldu.
İngiliz devlet televizyonu BBC ise şikayetlerin kendilerine ulaştığını ancak söylenenleri kabul etmediklerini bildirdi. Yapılan açıklamada; 'Biz konuya, gösterdiğimiz görüntülerdeki homoseksüel ilişki ile heteroseksüel ilişkinin bir farkı olmadığı görüşü ile yaklaşıyoruz. Ebevynler, izlerken çocuklarına bu konuda bilgi verebilirler,' denildi.

ensonhaber