Altın Portakal'ı Alamam!Altın Portakal Film Festivali'nde 'Vicdan' filmindeki performansıya yarışan Nurgül Yeşilçay, Altın Portakal'ı alamayacağını düşünüyor.
Altın Portakal Film Festivali'nde yarışan 'Vicdan' filminin Antalya galası önceki gece yapıldı.

Festivale grip olduğu halde katılan Nurgül Yeşilçay, "Jüri olacaktım fakat filmimiz festivale yetişti. Ben de yarışmacı olarak geldim. Çok değerli bir festival, burada olmaktan mutluyum." dedi.

JÜRİNİN TAKDİRİ

Geçen yıl Altın Portakal ödülünü Özgü Namal'a kaptıran Yeşilçay, bu sene de ödül alamayacağını iddia ederek, şunları söyledi: "Almayı çok istiyorum... Alırsam sevinirim ama almazsam da çok üzülmem. Daha önceleri de almamış olmam beni üzmüyor. Bu normal bir şey. İki kere geldim, katıldım, alamadım. Şimdi de alabilecek miyiz? Bu jürinin takdiridir..."

TERCİHİM DEĞİL

İlk kez 'kötü kadın'ı canlandırdığını belirten Yeşilçay, filmdeki türbanlı sahnesi ile ilgili de şöyle konuştu: "Ben orada Nurgül Yeşilçay olarak değil Aydanur olarak bulundum. Önce size Aydanur'un durumunu anlatayım... Bir aile kurma özlemiyle adamın evlilik teklifini kabul ediyor ve ondan sonra bu türban olayı başına geliyor. Aydanur bunu kabul ediyor. Kabul eden insanlara ben saygı duyuyorum ama benim tercihim değil!"

(Günaydın)