Yeşilçay tam VAROŞ güzeli...


Nurgül Yeşilçay, Altın Portakal Ödül Töreni'nde Aykut Işıklar'ın arkasında ki koltukta oturup dedikodu yaparsa..Kör ile yatan şaşı kalkarmış.' diyen Aykut Işıklar, "Yeşilçay, Cem Özer’in ‘kadın hali’ olmuş" baylıklı yazısında oyuncu Nurgül Yeşilçay'ı bakın nasıl eleştirdi:
Aykut Işıklar'ın köşe yazısı;
‘Kör ile yatan şaşı kalkarmış.' Çok doğru bir söz. Nurgül Yeşilçay 'dır dır' ederken sanki Cem Özer'i dinler gibiydim. Altın Portakal Ödül Töreni'nde Yeşilçay tam arkamdaki koltukta oturuyordu.
Ödül alan veya ödül veren arkadaşları hakkında ilginç! benzetmeler yapıyordu. Dinlemek ne kelime nefesini ensemde hissediyordum. Vallahi istemeden duydum. Detaya hiç gerek yok. Gereksiz polemikler açılsın istemiyorum ama şunu kesin söylüyorum. Nurgül Yeşilçay, eşi Cem Özer'in resmen kadın hali olmuş...
Cem de böyle devamlı çamur atar. Herkes hakkında konuşur. Kimseyi beğenmez. Ama karşılaşınca sarılıp öper, dediklerini inkar eder. Taa 80'li yıllardan Elma Kabare'de sahnede maymun gibi tumba çaldığı günlerden tanırım Cem'i. Müjdat Gezen'in ekibinde idi. Rahmetli Cenk Koray ile birlikte 'tekila' şarkısını çalardı!.. Düşünsenize daha birinci eşi vardı. Yeşilçay dört mü beş mi bilmiyorum. Tiyatro veya sinema dünyasına sorun. Yüz kişi içinden üç kişi çıkıp 'Cem delikanlı adamdır' derse...
Patavatsız oluşu da ayrı bir konu. Bir TV programında Gönül Yazar'a 'Sana niye Taş Bebek diyorlar? Taş devrinden kaldığın için mi?' diye sormuştu. Ataköy Marina'da da kafasına viski şişesini yememesi için masadan kaçırmıştım.
İşte bu yüzden iddia ediyorum. Altın Portakal Ödül Töreni'nde Yeşilçay tüm konuşmaları ile aynen Cem Özer idi. Kendinle devamlı kavga eden, neyi, kimi sevdiği belli olmayan, çok sempatik gibi duran ama beş dakika sonra ne yapacağı belli olmayan rahatsız insan tipi. Bu yüzden diyorum ki, Nurgül Yeşilçay'dan daha fazla ne köy olur ne kasaba. İyi oyuncu veya güzel kadın olabilir.
Ama kimse onunla fazla uğraşmaz. Ödülünü alırken 'Sezen Aksu'ya da teşekkür ederim. İyi ki bu yıl Antalya'ya gelmedin' derken her şeyi anlatmıyor mu? Bir daha jüri önüne çıkmayı demek düşünmüyor. Hayranları kusura bakmasın ama Yeşilçay tam varoş güzeli...
Madem başladık devam edeyim. Nurgül Yeşilçay böyle dengesiz duruşu ile sinema dünyasında antipati toplarken... Bir köşede kibarlığı ile dikkat çeken Özgü Namal var. Üstelik büyümüş, kadın gibi olmuş, çok güzelleşmiş. Ve aynen filmlerdeki tiplemesine uygun Ahu Türkpençe var. Ahu o kadar asil bir kız ki...
Üstelik ekrandan çok daha güzel ve gösterişli. Bence Seray Sever de başka olmuş. Sanki kendini topyekün değiştirmiş. Havalı kadın olmuş. Ceyda Düvenci hakkında ne düşünüyorsunuz? Ben çok başarılı buldum. Hem güzel, hem hoş konuşuyor ve sempatik.
Türkiye Altın Portakal'da yeni bir sunucu kazandı. Bundan sonra bu organizasyonlarda ilk akla gelen Ceyda Düvenci olacak. Ve tabii Mustafa filmi ile Can Dündar'ın müthiş patlamasına tanık olduk Antalya'da. Dündar artık sinemayı ön plana almak zorunda. Kader ağlarını ördü, büyük bir yönetmen geliyor.
Haa... Çok merak ediyorum, Dündar acaba Mustafa filminin müziğini Zülfi Livaneli'ye teklif etseydi? Acaba ne yanıt alırdı? Can Dündar'ın sinemadaki önlenemez yükselişinin birilerini rahatsız ettiği kesin... Festival boyunca Hillside Su Oteli'nin plajında partiler vardı. Film oyuncuları bu partilere gelse de çabuk kaçtılar.
Ama o kadar çok mini etekli güzel kız ve küpeli delikanlı vardı ki. Aynen Cannes Film Festivali gibi. Belki bir yönetmenin veya yapımcının dikkatini çekeriz diye uğraştılar. Sanırım kumsalda veya odalarda pek çok film anlaşması imzalandı. Bazıları güneşin doğuşuna dek imza atmamak için direndi. Yarın Türk Sineması'nın hâlâ çok amatör olduğunu belgeleri ile anlatacağım.
Bugün

ensonhaber