Avşar: Banu beni kovdurtmuştu


Hülya Avşar, Banu Alkan'la olan kötü bir anısını dile getirdi.
Türkmax kanalında Mustafa Altıoklar’ın ’SİNEMACI’ programına konuk olan Hülya Avşar, Banu Alkan ile ilk kez karşılaştığı o günü anlattı.

17-18 yaşlarındayken anne ve babasıyla İstanbul Kadıköy’deki Bahariye Caddesi’nde dolaşırken bir kalabalık görüp yaklaşan Hülya Avşar, Banu Alkan ile gözgöze gelmiş. Televizyon gazetesi'nin haberine göre, Avşar kızı, ilk kez dile getirdiği bu hikayeyi şöyle aktardı:

"Annem ve babamla Bahariye Caddesi’nde geziyoruz. Bir kalabalık vardı ilerde. Tabi merak edip gittim. Bir baktım Banu Alkan oturuyor orada. ’Bana dokunmayın ben bir starım’ edasında. Herzamanki Banu Alkan tavrı! Bir anda Banu Alkan ile gözgöze geldik. Farkında olmadan en öne geçmişim. 17-18 yaşlarındaydım. Bir ara Banu Alkan, bir şeyler yaptı ve ’Şu kalabalığı dağıtın’ dedi. Ne kötü bir duygudur! Şimdi kendi setimde merak eden insanlara çok kibar davranın, sakın ha sert davranmayın derim. Bir adam bizi kucakladı ve bir kenara attı. Çok bozuldum tabi. Genç bir kızım. Banu Alkan’ın yanında da Osman Seden (Yönetmen) oturuyordu. Dikkatini çekmişim. ’Gidin bulun’ demiş ama beni bulamadılar. Ancak güzellik yarışmasından sonra beni tanımış ve ilk filmim olan Haram’ı da o çekti. Bu benim hayatımdaki ilginç hikayelerden biridir. Banu Alkan da sanırım bunu ilk kez duyacak."

ensonhaber