Mankenden oyuncu olmaz diyen kültürsüz


'Görev Kıbrıs' adlı filmde oynayan manken Elif Ece Uzun, tartışmaya açık bir açıklama yaptı.
Uzun zamandır ortalarda gözükmeyen manken Elif Ece Uzun da oyunculuğa soyundu. İlk oyunculuk denemesi için kameralar karşısına geçen Uzun, İlhan Kızılkaya'nın yönettiği 'Görev Kıbrıs' adlı komedi filminde 'Elif' adlı bir üniversite öğrencisini canlandırıyor.

ÇOK SAÇMA BULUYORUM
Çekimlerden çok keyif aldığını ve bundan sonra gelecek oyunculuk tekliflerini değerlendireceğini belirten Elif Ece Uzun, 'mankenden oyuncu olmaz' tartışmalarına dair görüşlerini de şöyle ifade etti: "Bu tartışmayı çok komik buluyorum. Angelina Jolie'den Charlize Theron'a kadar dünyanın en iyi oyuncuları manken. Bu tartışmaları yaratanın kültür durumundan şüphe duyarım. İnsanları sınıflandırma, eğitim düşüklüğünün göstergesidir!"

ELİF'İN ARAŞTIRMA KONUSU
Elif Ece Uzun, şubat ayında gösterime girmesi beklenen 'Görev Kıbrıs' filminin konusuyla ilgili de şu bilgileri verdi: "Büyük otellerin birinde önemli bir güzellik yarışması düzenlenir. Aynı otelde bir de ölüm yaşanır. Aslında cinayet olmayan bu olayı çözmek üzere Türkiye'den dedektif Murat (Cem Kılıç) görevlendirilir. Şehirdeki üniversite öğrencisi Elif de iletişim ödevini tamamlamak üzere bu cinayeti araştırma konusu seçer.

DONANIMLI OLMAK GEREKİR
Yurtdışında medya üzerine mastır yapacağını ancak, yaşanan ekonomik kriz sebebiyle yurtdışına gitme kararını bir yıl ertelediğini açıklayan Elif Ece Uzun, geleceğe dair hedefleriyle ilgili şunları söyledi: "Keşke daha önce gitseydim ama daha gencim ve kaybettiğim bir şey yok. Bu süreçte çalışıp para biriktireceğim. Sonuçta bizim işimiz görsellik işi. Yaşlanınca işsiz kalmamak ve kamera arkasına geçebilmek için sadece oyunculuk yetmiyor, donanım gerekiyor. Ben de yurtdışında eğitime giderek donanım kazanacağım."

ensonhaber