Ünlülerin tutkuları


Ünlü isimlerin de hayatta vazgeçemediği bazı tutkuları var. Peki, kim neye tutkun?HUZUR BULUYORLAR
Herkesin yakından tanıdığı ünlü isimlerin özel hayatlarından yapmaktan, biriktirmekten ve uğraşmaktan vazgeçemediği bazı şeyler olduğunu biliyor muydunuz? Milyonları kendine hayran bırakan Türkan Şoray, Kadir İnanır, Sezen Aksu gibi isimler bazı koleksiyon ve uğraşlarla oyalanıyor.

GİTARLARINI BİRİKTİRİYOR
Üstelik bu durum sadece eski nesle ait bir davranış değil. Sahne ve sanat hayatının genç kuşağı da otomobil, toka, oyuncak araba gibi farklı nesnelere karşı konulmaz bir hayranlık besliyor. Cem Yılmaz, spor otomobil koleksiyonuyla dikkat çekerken Kayahan gitarlarını biriktiriyor.

Komedyen Cem Yılmaz'ın spor otomobillere olan düşkünlüğünü bilmeyen yok. Yılmaz, şöhreti yakaladıktan sonra 91 otomobil alıp sattı.

Çağla Şıkel, yıllardır saç tokası biriktiriyor. Şıkel'in evinde sadece tokalarının durduğu bir odası var.

Pop müziğinin başarılı ismi Kenan Doğulu, Cem Yılmaz gibi otomobil tutkunu. Ancak antika arabaları tercih eden Kenan Doğulu, aynı zamanda bu otomobillerin minyatür hallerinin koleksiyonunu yapmaya bayılıyor

Minik Serçe, beste yapmadığı vakitlerde dikiş-nakış işleriyle oyalanıyor. Bu hobi sayesinde zihnini dinlendirdiğini belirten Sezen Aksu, arkadaşlarına oturmaya giderken de malzemelerini yanında götürüyor. Yeşilçam'ın Sultanı Türkan Şoray, Türk filmlerine tutkun. Ünlü oyuncu, geçmişten günümüze en başarılı Türk filmlerini biriktiriyor. Şoray'ın dev bir sinema arşivine sahip olduğu biliniyor.

Doğal hayata tutkulu bir şekilde bağlı olan Kadir İnanır, kurbağa göden' koleksiyonu yapıyor. İnanır, sadece Türkiye'deki çeşitlerle yetinmiyor, yurt dışında da kurbağa topluyor.

ensonhaber