Doğurana kadar çalışacak


Bebeğini kucağına almak için sabırla bekleyen Pınar Altuğ, doğurana kadar çalışacak.Minik Su'yu kucağına almak için sabırla bekleyen, giderek belirginleşen karnını şefkatle seyreden Altuğ, doğuma dair her detayı kafasında şekillendirmiş bile. Bebeğini Türkiye'de dünyaya getireceğini söyleyen Altuğ, "Angelina Jolie-Brad Pitt çiftinin yaptığı gibi biz de bebeğimizin fotoğraflarını satıp kimsesiz çocuklara bağışlamayı düşünüyorduk. Ama negatif tepkilerden çekindiğimiz için vazgeçtik" diyor.

Pınar Altuğ’un heyecanı her geçen gün biraz daha artıyor. Minik Su’yu kucağına almak için sabırla bekleyen, giderek belirginleşen karnını şefkatle seyreden Altuğ, doğuma dair her detayı kafasında şekillendirmiş bile. Bebeğini Türkiye’de dünyaya getireceğini söyleyen Altuğ, "Angelina Jolie-Brad Pitt çiftinin yaptığı gibi biz de bebeğimizin fotoğraflarını satıp kimsesiz çocuklara bağışlamayı düşünüyorduk. Ama negatif tepkilerden çekindiğimiz için vazgeçtik" diyor.


n Nasıl gidiyor hamilelik? Göbeğiniz iyice belirginleşmiş artık...

- Gayet iyi gidiyor, çok rahat geçiriyorum hamilelik dönemimi... Karnımın belirginleşmesi de normal, 26 haftalık oldu bebek. Yani artık kamufle edilmiyor. Gerçi kamufle etmek istediğim falan da yok, tadını çıkarıyorum.

n Hiçbir problemle karşılaşmadınız değil mi?

- Allah’a binlerce şükür, hiçbir problem yaşamadık. Dilerim bütün sevdiklerim de benimki kadar rahat hamilelikler geçirirler.

n Hamilelik, sizin alışkanlıklarınızı da değiştirmiş duyduğuma göre... Eskiden ağzınıza sürmezken şimdi kase kase çorba içiyormuşsunuz mesela...

- Yok canım, o kadar da değil. İşin aslı şu... Ben aslında hiç çorba içmem. Kayağa gittiğimde bile şöyle bir çorba içeyim de içim ısınsın dememişimdir. Ama bir kez ağustos sıcağında çorba içtim. Canım çekti, yapacak bir şey yoktu. Bunu da "Aş eriyormusunuz?" diye soran bir gazeteci arkadaşa söyledim. Olay biraz abartıldı galiba...


n Aş erdiğiniz için motorla yiyecek aramaya çıktığınız da yazıldı...

- İnanın ki öyle bir şey de hiç olmadı. Hiç aş ermedim diyebilirim. Ben motor kullanıyorum, Yağmur’un (Atacan) da ilişkimizin başından beri bir motoru var. Motor tepesinde gezen bir çiftiz, ama hamile olduğum için şimdi bana yasak... Bütün bunları bilmesine rağmen o basın mensubu arkardaşımızın "yeni motor aldı" diye yazması bizi biraz güldürdü. Yağmur motoru ben bir şey istersem çabuk gidip gelsin diye kapıda tutuyor sadece...

n Bebeğin adın Su koymayı düşünüyordunuz. Kesinleşti mi bu, yoksa alternatif arıyor musunuz?

- Yok, kesinleşti... Alternatif hiç düşünmedik, değişme ihtimali de yok gibi...

n Biliyorsunuz, Angelina Jolie-Brad Pitt çifti bebeklerinin fotoğraflarını hayır kurumlarına bağış yapmak amacıyla satışa çıkarmıştı. Siz de böyle bir şey düşünür müsünüz? Eminim Su’yun fotoğraflarına da talip çıkacaktır...

- Açıkçası biz de aynı şeyi düşünmüştük. Bebeğimizin fotoğraflarını satıp kimsesiz çocuklara bağışlamayı düşünüyorduk. Ama ne yazık ki vazgeçmek zorunda kaldık.

n Neden?

- Şahsınıza söylemiyorum, sakın yanlış anlamayın, ama bazı basın mensubu arkadaşlarımız bu düşüncemizi istedikleri yöne çekebiliyor. Cem Özer bunu yapmak istedi mesela, adama yapmadıklarını bırakmadılar. Sonuçta bu bir hayır işi ve karşılığında bizim cebimize para falan da girmiyor. Tek amaç kimsesiz çocuklara yardım edebilmekti... Neyse... Biz kimseyle uğraşmak istemiyoruz. Yani "öyle yaptılar, böyle oldu" cümlesini duymaya tahammülümüz yok. Çok arzu etmemize rağmen olası negatif bakış açısı yüzünden o düşüncemizden vazgeçtik diyebilirim.

n Ne yapacaksınız peki?

- Fotoğraf vereceğiz size ama bu bir basın toplantısı şeklinde olmayacak. Yani sizin fotoğraflamanıza izin vermeyeceğiz. Belki biliyorsunuzdur, yeni doğmuş bir bebeğin gözleri için flaş çok zararlı bir şey... Arada bir kişi bile flaş patlatırsa ben bir anne olarak buna şiddetle karşı çıkarım. Biz özel olarak fotoğraf çektirip servis yapacağız ve konuyu bu şekilde kapatacağız.

n Doğum Türkiye’de mi olacak yoksa siz de yurtdışına gitmeyi tercih edenlerden misiniz?-

- Hayır, yurtdışına gitmeyi düşünmüyorum. Doğum Türkiye’de olacak.

n Suda doğum gibi farklı teknikler var, onları araştırdınız mı?

- Hayır, doktorum onların hepsinin alternatif tıp olduğunu düşünüyor. Bildiğimiz doğal yolu tercih ediyor ve ben de ona uymayı uygun buluyorum.

n Son bir soru... "Annelik için biyolojik saatimin gelmesini bekliyorum" diyordunuz. Bu bebek sürpriz mi oldu yoksa biyolojik saat mi gelmişti artık?

- O saat gelmişti artık...

Estetik kaygılarla bebeği emzirmemek vicdansızlık

n Sinem Güven bir röportajında bebeğini altı aylık oluncaya kadar emzirdiğini söyledi ve göğüslerim bozulur korkusuyla bebeğini emzirmeyen anneleri de vicdansızlıkla suçladı. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

- Bence de çok doğru söylemiş. Tabii ki ben de bebeğimi emzireceğim. İnşallah sütüm olur ve inşallah bebeğim süt alır. Bebeklerini emzirerek büyüten bir ailem var. Ama aralarından hiç süt almayan ya da ikibuçuk aya kadar alıp da sonra vazgeçen bebekler de var bizim ailemizde. Bebek anne sütü almıyorsa yapacak bir şey yok tabii, ama eğer mümkün olursa bebeğimi en az altı ay kendi sütümle beslemek için elimden gelen her şeyi yapacağım.

Doğuma kadar çalışmaya devam

n Siz evime çekileyim de dinleneyim, kendimle ilgileneyim demediniz. Hálá son derece aktif bir şekilde işinizin başındasınız. Bu tempo ne zamana kadar devam edecek?

- Son güne kadar çalışacağım gibi görünüyor. TV8’de bir programa başladım, adı "Pınar’ın Günlüğü"... Hafta içi her gün 17-30 ile 19.30 arası yayındayım. Bunlar benim için gerçekten yoğun ama bir o kadar da keyifli geçen zamanlar. O yüzden tahmin ediyorum ki doğurana kadar çalışacağım, doğurduktan sonra da hemen geri döneceğim

ensonhaber