Selim ile düet yapabiliriz

Röportaj: Merve YASMUT 'Baba Ocağı'nın güzel kızı Gülden Dudarık oyunculuğun yanı sıra müziğe olan merakını anlattı.

Star TV’de yayınlanan "Baba Ocağı"nın köylü kızı Gülden Dudarık, oyunculuğun yanı sıra müziğe de meraklı olduğunu söyledi. Şan eğitimi aldığını belirten Dudarık, albüm hazırlığında olan rol arkadaşı Selim Gülgören ile düet yapabileceklerini söyledi.
Oyunculuk öncesindeki Gülden Dudarık’ın hayatı nasıldı, oyunculuktan sonra neler değişti hayatında?
Ben çok farklı sektörlerde çalıştım. Bir kozmetik firmasında halkla ilişkiler bölümünde, bir giyim firmasında ayrıca organizasyon şirketinde görev aldım. Müzik üzerine şan bölümünde bir konservatuvar geçmişim var, babam müzisyen olduğu için hep müzikle uğraştım, tiyatroda da amatör olarak çalıştım. Şu anda kamu yönetimi bölümünde okuyorum, henüz mezun değilim, bu benim üçüncü okulum.
Adana’da mı yaşıyordunuz?
Ben Ceyhanlıyım aslen, 17 yaşından sonra okul için Adana’ya taşındım. 6 yıl Adana’da yaşadım ondan sonra İstanbul’a taşındım. Adana’da hem okul hayatımı hem iş hayatımı sürdürdüm. "Beyaz Gelincik’ten önce, yani oyunculuğa başlamadan önce Türkiye güzeli seçildim. Ondan sonra bir ajansa kaydoldum, "Beyaz Gelincik" ekibi de bu şekilde görmüş beni zaten.
Şimdide "Baba Ocağı"nda rol alıyorsunuz, "Beyaz Gelincik"te de köylü kızını canlandırıyordunuz "Baba Ocağı"nda da öyle, yapıştı mı bu rol size?
Bence yapışmadı. Köylü kostümlerine hep özenmişimdir, "Baba Ocağı"ndaki Cemile’de de farklılıklar olacak bir süre sonra...
Nasıl yani Cemile köylü kızından şehirli kızına mı dönüşecek?
Dönüşebilir. Son zamanlarda şehirli kızlara özeniyordu, Cemile zaten çok fazla süsüne düşkün bir kız. Sürekli sevdiği insana karşı planlar yapıyor, kendince, aklı yettiğince. Aslında saf, kötü bir niyeti yok ama sırf sevdiği için kızlara babasına kötülük yapabiliyor.
Şan dersi almışsınız, albüm yapmayı düşünüyor musunuz?
Albüm olur mu bilmiyorum ama şarkı söylemeyi çok seviyorum, bundan vazgeçmem. Müzik benim hayatımda çok başka bir yerde, oyunculuğu da seviyorum, meslek olarak sürdürmeyi düşünüyorum ama müziğin yeni ayrı. Albüm de olabilir, müzikalde de oynayabilirim.
Selim Gülgören albüm çıkarıyormuş, beraber çalışma durumunuz olur mu?
Olabilir. Çalışıyoruz beraber, en son yaptığım bestenin notaları üzerinde beraber çalışacağız. Ben şan eğitimi aldığım için ses aralığım geniş, düet yapabiliriz.
Diziden sonra müzikte de birlikte olursanız aranızda aşk dedikoduları çıkar, bunlara hazırlıklı mısınız?
Biz sadece arkadaşız.

hurriyet