Mevlana'ya AŞIK OLABİLİRM


Eyşan Özhim: Bir filmde, 'Şems'i canlandırmak istiyorum..


Oyunculuğa iyice ısınan Eyşan Özhim, Yeni Aktüel'e konuştu: Çocukluğumdan beri Mevlevi kültürüne hayranım. Bir filmde, 'Şems'i canlandırmak istiyorum..

Türkiye Güzeli, Türkiye Mankenler Kraliçesi, Dünya Zarafet Güzeli... Türk halkının önce bu sıfatlarla tanıdığı Eyşan Özhim, ardından işkadınlığına soyundu ve bu sektörde adını iyi bir marka yöneticisi olarak duyurdu. Altı yıl boyunca bu işi yaptıktan sonra, her zaman ilgi duyduğu oyunculuğa yöneldi. Önce reklam filmleri ve kliplerde oynadı. Ardından 'Kısık Ateşte 15 Dakika' ve 'Kutsal Damacana' gibi filmlerde rol aldı. Son olarak da, 45. Altın Portakal Film Festivali'nden 'En İyi Sanat Yönetmeni' ve 'Jüri Özel Ödülü' dallarında ödülle dönen 'Başka Semtin Çocukları' adlı filmde, 'Kuaför Canan'ı canlandırdı.


KIYAFETLERİMİ PAZARDAN ALDIK
Bu filmin afişini de tasarlayan Eyşan Özhim, 'Altın Portakal'da filmdeki görüntüsünü, "Gazi Mahallesi'nde yaşayan bir kuaför, bu kadar şık olur mu?" diye eleştirenlere şu sözlerle yanıt veriyor: "Canan'ın hayali Nişantaşı'nda bir dükkan açmak. O, başka bir hayata öykünüyor. Şıklığı da oradan geliyor. Canan'ın giysilerini pazardan aldık."

RUHANİ BİR AŞK!
Özhim, sinemayla ilgili en büyük hayalini ise şöyle açıklıyor: "Ortaokuldayken Mesnevi'yi okumaya başladım. O dönemden beri Mevlana'ya ve Mevlevi kültürüne ilgim var. Bir sinema filminde 'Şems'i oynamayı çok isterim. Mevlana ve Şems aşkında cinsiyet kavramının bir önemi yok. Orada ruhani bir aşk var. O yüzden, Şems'i bir kadının oynamasında da sakınca yok."

Güzelliği hem yurtiçinde hem de yurtdışında tescillenmiş bir isim olan Eyşan Özhim, "Şıklık ve güzellik bakıştadır" diyor ve ekliyor: "Ben hırslı değil ama azimli bir insanım. Bir işe başlıyorsam; onun her aşamasıyla, her kademesiyle ilgilenirim. Bir anlamda burnumu her işe sokarım ama bunu kimseyi incitmek için değil, ortaya çıkan iş kusursuz olsun diye yaparım." ( günaydın )

ensonhaber