Ünlü şarkıcının acı dramı


Bir dönem yetiştirme yurdunda kalan şarkıcı Doğuş, yaşadığı sıkıntıları anlattı.CNNTURK’te Beyazıt Öztürk ve Meral Okay’ın sundukları ’Nası Yani?’ programına konuk olan şarkıcı Doğuş, yetiştirme yurdunda yaşadığı zor günleri anlattı.
Televizyon gazetesinin haberine göre, çocuk yurtlarında yaşanan olaylarla ilgili çıkan olumsuz haberler ve son olarak Sarah Ferguson’un gizlice girdiği yurtta çekilen görüntülere çok üzüldüğünü belirten Doğuş, "Böyle olaylar olunca çok kırılıyorum. İçimdeki canavar git o yurdu bas dedi mesela ama öyle bir adam değilim. ’Bak işte zaten nerden gelmişti, yaptığı şekle bak’ diyecekler diye daha sakin bakmaya çalışıyorum" şeklinde konuştu.
Yurtlardaki çocuklar ve sokak çocuklarıyla ilgili çalışmalarının sürdüğünü ve halen ilgilendiği, baktığı bir arkadaşının da olduğunu belirten Doğuş, "Hiçbirşey gözüktüğü gibi, anlatıldığı gibi ya da birinin kalemle yazdığı gibi değil" diye konuştu.
Bakan Nimet Çubukçu’nun da birebir ilgilendiğini ancak bu tür olayların önüne geçilemediğini söyleyen Doğuş, bu tür yurtlara çocukların bakımı için, tanıdık veya akraba alınması yerine gerçekten eğitimli, iyi yürekli, anne olmuş, anneliğin ne olduğunu bilen kişilere ihtiyaç olduğunu belirtti.
Sokakta altımıza ne bulursak giyerdik çünkü...
Uzun yıllar sokakta yaşamasına rağmen hiç içki içmediğini ve asla uyuşturucu madde ya da bali kullanmadığını hatta sigara dahi içmediğini belirten Doğuş, ’Hayatım boyunca hep uyanık kalmak istedim. Çok zor günler geçirdim ama kan testine hazırım hayatıma hiç bir kötü alışkanlık girmedi" dedi.
Sokaklarda cinsel tacizden korunmak adına da çocukların üstüste buldukları kıyafetleri giydiğini belirten Meral Okay’ın sözleri üzerine Doğuş, "5-6 don üstüste giyiyorlar, korunmak için. Ama onunla kalmıyor. Mesela ben bir de kemer yerine bir tişört ya da bez parçasını belime sarıp bir kaç yerden bağlıyordum. Süs olsun diye değil açılmasın diye. Oraları çok acımasız, çok sert. Ben çok ölümden döndüm. Kurşunlandım, bıçaklandım, şişlendim. Çok ciddi travmalar atlattım. İyi kalan bir tarafım varmış ki Allah bana bu şansı verdi ve ben de bunu iyi değerlendirdim. O manken senin bu manken benim gezmedim hiç. Evimde oturup televizyonumu izleyeyim, yuva olsun istedim" diye konuştu.


ensonhaber