Futbolcu Baki'nin yazar annesi


Bir süredir yeşil sahalardan uzak kalan Baki Mercimek'in ünlü yazar annesi..


Sakatlığı nedeniyle bir süredir yeşil sahalardan uzak olan Mercimek, bundan böyle annesi Berrin Kaplan'ın kitaplarının tanıtımına destek vereceğini açıkladı.

Hayat tecrübesi çok fazla
Hollanda'da yaşayan ve bugüne kadar "Çılgınlık", "Hak Etmediğim Kadar Yalnızım", "Masum" adlı üç kitabı basılan Berrin Kaplan'ın, yıldız futbolcu Baki Mercimek'in annesi olduğu ortaya çıktı. Oğlunun futbol hayatı etkilenmesin diye
yıllardır ön plana çıkmayan Kaplan'a sonunda Mercimek yardım elini uzattı. Mercimek, "Genç yaşta çocuk sahibi oldu, 22'sinde eşini kaybetti. Çok fazla hayat tecrübesi var" dediği annesinin kitaplarının geniş kitlelere ulaşması için çalışacağını belirtti:

Bugüne kadar ilgilenmemiştim
"Annemin kitapları iyi bir şekilde basılmadı, satılmadı. Bu yüzden medyada yer bulmadı. Bunları ben de gümdeme getirmedim, ilgilenmedim. Dolayısıyla emeğinin karşılığını alamadı. Ama baktım ki bu olumsuz şartlara rağmen kitaplarının sayısı artıyor, 'Tekrar basalım, tanıtalım, ben de sana destek olurum' dedim ona... Türk insanına bu kitapları tanıtmak istiyoruz, çünkü gerçekten okunması gereken güzel eserler. Okuyanlar da çok güzel yorumlar yapıyorlar."

ensonhaber