10 günde 5 kilo verdi


Demet Akalın, üç yıl birlikte olduğu Oğuz Kayhan'dan ayrıldıktan sonra 10 günde 5 kilo verdiEski eşi ve üç yıllık hayat arkadaşı Oğuz Kayhan’dan ‘ihanet’ nedeniyle ayrılan Demet Akalın: Eskiden sevgilimi kaybetme korkusu yaşardım ama artık değiştim. Keşke Oğuz’la ilk ayrıldığımda bir daha barışmasaydım!..

Eski eşi ve uzatmalı sevgilisi Oğuz Kayhan’dan ‘ihanete uğradığı için’ aniden ayrılan Demet Akalın, son iki hafta boyunca gündemden düşmedi. Biten ilişkisinin ardından gazeteci Rauf Tamer’in oğlu Emir Tamer’le yeni bir aşka yelken açan Akalın, ayrılığının ardından yaşadıklarını Sabah’a anlattı. Oğuz Kayhan’ın eski sevgilisi Selin İmer’le olan telefon mesajlarını yakalayıp, üç yıllık ilişkisini bir kalemde silip atan Demet Akalın, yaşadıklarını ve gelecekten beklentilerini her zamanki dobra tarzıyla açıkladı. Ünlü şarkıcı "Aşkın ömrü üç yılmış. Ben de son altı aydır heyecanımı yitirmiştim. Kaybetme korkum da kalmamıştı!" dedi.

10 GÜNDE 5 KİLO VERDİM

* Çok zayıflamışsınız. Bunda yaşadığınız olayların etkisi var mı?
Ruh durumumla alakalı sanırım. 10 günde beş kilo verdim.

* Hayatınızda şu günlerde ne gibi yenilikler var?
Ne gibi? (Gülüyor) Büyük bir yenilik yok ama olursa da bunu basınla yaşamayı düşünmüyorum. Bundan sonra her şeyi kendi içimde yaşayacağım... Bakalım ne kadar saklayabileceğim?

* Neden bu kararı aldınız?
Kendi huzurum için böyle yaşıyorum.

* Geçmişte biri ile aşk yaşadığınızı söyler ancak kimliğini açıklamazdınız. Ama sonra özel yaşamınızın en özel ayrıntılarını bilir olduk. Ne oldu da kontrolü kaybettiniz?
Sanırım birlikte olduğunuz insanla alakalı bir şey. Beraber olduğunuz insan sizin hayatınıza çok şey katıyor; hatta sizi değiştirebiliyor. Sevgilimi kaybetme korkusu yaşardım eskiden. O yüzden de basına verdiğim demeçlere çok dikkat ederdim. Galiba sonra bu kaygı kayboldu, ben de konuşmaya başladım. Oğuz Kayhan ile üç yıl süren bir aşk yaşadık. Bu ilişkide öğrendim ki, aşkın ömrü üç yıl... Çünkü ben son altı aydır heyecanımı iyice kaybetmiştim. Kaybetme korkusu da kalmamıştı.

BENİM EVİMDE YAPAMAZSIN!

* Madem sevginiz bitmişti, ayrılmak için niye beklediniz?
O dönemler benim için de onun için de zor zamanlardı ve böyle durumlarda birbirimizin arkasında durmamız gerekiyordu. Yoksa Oğuz’a çoğu kez ayrılık konuşması yaptım. Ama en son olay noktayı koydurdu.

* Oğuz Bey’in mesajlarını yakaladığınızı söylediğiniz dönemde, birlikte olmadığınız iddia ediliyor. Doğru mu?
Öncelikle bu röportajla artık bu konuya son noktayı koymak istiyorum. Evet o dönem ayrıydık ama tüm ipler kopmamıştı. Benim sorunum Oğuz’un mesajlaşıp mesajlaşmaması değil, bu olayın benim evimin çatısı altında olması... Bu yapılan terbiyesizliktir ve sen bunu benim evimde yaşarken yapamazsın. Kendi evinde ne halt ediyorsan et.

NİÇİN EŞYASINI ALIP GİTMEDİ?

* Oğuz Bey sizinle o dönem ayrı olduğunu savunarak böyle bir aldatmanın söz konusu olmadığını dile getirdi?
Böyle saçma bir şey olabilir mi? Madem öyle, ben kendisine ayrılalım dediğimde niçin eşyasını alıp gitmedi; niye kaldı? Oğuz’un gözü öyle kararmış ki, böyle saçma açıklamalar yapabiliyor.

* ‘Keşke bu kadar sık küsüp barışmasaydım’ dediğiniz oldu mu?
Olmaz mı? Kesinlikle yapmamam gerekirdi. Keşke bir kez bittiğinde bir daha hiç barışmasaydık.

Sabah

ensonhaber