Hayal kırıklığına uğrattılar


Oynadıkları romantik tiplemelerle dikkat çeken yakışıklı jönler son rolleriyle seyirciyi hayal kırıklığına uğrattılar.
Dizilerin üç yakışıklı jönü, bu sezon ekrana gelen yeni projeleriyle izleyiciyi şaşırttı. Oynadıkları rollerde sevdikleri uğruna ölümü göze alan, kötülere karşı iyilerin yanında yer alarak genç kızları kendilerine hayran bırakan Bülent İnal, Kıvanç Tatlıtuğ ve Mehmet Akif Alakurt, bu kez ters köşe rollerle seyirci karşısına çıktı. Milliyet Cafe'nin haberine göre; oyunculuklarını gösterme açısından farklı işler içinde yer almak istediklerini belirten üç jön de, yeni rolleriyle şaşırtmayı özellikle istediklerini, kendilerini tekrardan kaçtıklarını söylüyor.


Mehmet Akif Alakurt
Boran Ağa, Maraz Ali oldu
Best Model’le tanınan, “Hacı”da militan Ahmet Gesili rolüyle dikkatleri üzerine toplayan Mehmet Akif Alakurt, şöhreti “Sıla” dizisiyle yakaladı. Dizide aşiretinde adaleti ve barışı sağlamaya çalışan, törelere karşı gelen “Boran Ağa” karakterini canlandıran Alakurt, zorla evlendirildiği ama daha sonra âşık olduğu eşi Sıla uğruna da gözünü budaktan sakınmadı.
Alakurt, yeni dizisi “Adanalı”daki Maraz Ali karakteriyle, iki yıl süren “Sıla” dizisindeki imajının tersi bir rolle kamera karşısına geçti. Alakurt, Oktay Kaynarca ve Selin Demiratar’la başrolleri paylaştığı “Adanalı”da dizinin kötü adamı durumunda ve bir çete lideri olarak seyirciyi şaşırtıyor.
Bülent İnal
Yılmaz artık ‘Kalpsiz Adam’
“Azat” ve “Kurşun Yarası” dizilerinde oynayan, asıl çıkışını “Ihlamurlar Altında” dizisindeki Yılmaz Akın karakteri ile yapan Bülent İnal geçen sezon rol aldığı “Kara Yılan”da Kurtuluş Savaşı yıllarında işgal güçlerine karşı savaşan Mehmet Karayılan karakteriyle beğeni topladı.
Bülent?İnal bu sezon, özgün hikâyesi Yılmaz Erdoğan’a ait olan “İlk kez birini sevdim ama başkasının kalbiyle” sloganlı “Kalpsiz Adam” dizisiyle seyirciyi şaşırttı.
Çünkü daha önce oynadığı dizilerde dürüst ve iyi kalpli karakterleri canlandıran İnal’ın “Kalpsiz Adam”da üzerine giydiği zengin işadamı Oktay karakteri sert ve oldukça acımasız...
Kıvanç Tatlıtuğ
Romantik Mehmet’ten serseri Behlül’e
Birinci olduğu Best Model yarışmasıyla hayatının rotası değişen Tatlıtuğ, şu günlerde Arap ülkelerinde de büyük bir beğeniyle izlenen “Gümüş” dizisiyle, Türk dizi seyircisinin gönlünde kendisine yer etti. Tatlıtuğ, Songül Öden’le başrol oynadığı dizide Mehmet isimli bir iş adamını canlandırdı ve üç sezon boyunca Gümüş’ü oynayan Songül Öden’in kalbini fethetmek için çaba sarf etti.
Ardından geçen sezon “Menekşe ve Halil” dizisinde Halil karakterini ete kemiğe büründüren Tatlıtuğ, bu kez de sevdiği kız olan Menekşe’yi kaybetmemek için büyük bir mücadelenin içinde buldu kendini... Babası ve kardeşlerinden kaçan Menekşe’yle kader ortaklığı yaptı ve sevdiği için ölümle defalarca burun buruna geldi. Tatlıtuğ, bu sezon usta yönetmen Halit Refiğ’in 1976 yılında TRT için çektiği “Aşk - ı Memnu” dizisinin yeni versiyonunda oynuyor ama alıştığımız Tatlıtuğ’un aksine dizide onu, serseri, gece hayatına düşkün, sevdiği kadını aldatan, üstüne üstlük evlendiği halde bir de rahat bırakmayan “Behlül” karakteriyle izliyoruz.


ensonhaber