Petekkaya'dan örnek davranış


Dizi oyuncusu Erkan Petekkaya rol aldığı dizide büyük fedakarlık örneği sergiledi.Ekonomik krizden etkilenen projeler arasına Erkan Petekkaya'nın başrol oynadığı 'Son Bahar' dizisi de girdi. Televizyon kanalının, yapımcı Faruk Turgut'tan indirim istemesi üzerine oyuncu ve teknik ekibin ücretleri yeniden belirlendi.
ÖRNEK DAVRANIŞ
Erkan Petekkaya ise; yeni ücretlerin açıklanacağı gün Faruk Turgut'un ofisine giderek 'Son Bahar'ın teknik ekibinin gelirinde herhangi bir değişiklik yapılmamasını istedi. Petekkaya, ekibin zarar görmemesi için kendi ücretine daha çok indirim uygulanmasını istedi. Gold Film'in sahibi Faruk Turgut, olayı doğrulayarak şunları söyledi:
"Erkan Petekkaya, büyüklük göstererek eşine az rastlanır bir fedakarlıkta bulundu. Gerçekten büyük miktarlarda kayba uğramayı göze alarak ekipteki birçok kişinin krizden etkilenmemesini sağladı."
BÜYÜK FEDAKARLIK ÖRNEĞİ
Erkan Petekkaya'nın 'Son Bahar' dizisinde haftalık 30 bin YTL olan ücreti yapımcı tarafından 25 bin'e indirilmişti. Faruk Turgut'tan ekstra indirim talep eden Petekkaya, haftada 15 bin YTL'ye çalışmayı kabul etti. Yakışıklı oyuncu, yaptığı fedakarlık karşısında ayda 40 bin YTL kaybetmiş oldu.

ensonhaber