Emlak kralı Ebru


Manken Ebru Destan ABD'nin emlak kralı Donald Trump'un Türkiye satış sorumlusu oldu.Manken ve şarkıcı Ebru Destan, Donald Trump'ın evlerini Türkiye'de pazarlayan ve yeni araziler satın alan Debba Real Estate şirketine ortak oldu. Annesinin uzun yıllar İzmir'de emlakçılık yaptığını, kendisinin de 2 yıldır annesi ile birlikte İstanbul'da emlak işleri ile uğraştığını belirten Destan, "Bu işe başlarken bir gün ben de, 'Ebru Trump olacağım' demiştim. Şimdi dünyaca ünlü emlak zengini Donald Trump'un evlerini satacağım ve ona Türkiye'den arsalar satın alacağım" dedi. Geçen yıl Helin Avşar'ın firmanın yüzü olduğunu ancak kendisinin aynı misyonu taşımadığını anlatan Destan, güzelliği ile tüm dünyanın dikkatini çeken İvanka Trump'a rakip olduğunu da belirtti.

Babasının şirketinde satış sorumlusu olan İvanka ile tanışmak istediğini de kaydeden Destan, "Şubat ayında kokteyl davetimiz ve randevumuz var. Orada, Donald Trump'a, 'Beni evlatlık alır mısınız' diyeceğim. İvanka, ben ve babamız" şeklinde konuştu. Destan'ın ortağı Cenk Fis Ünlüçerçi ise, "İvanka, babasının mallarını Amerika'ya satıyor Ebru Destan da Avrupa ve Türkiye'ye satacak. 2009 yılının sonunda değerlendirme yapılacak. Bakalım kim daha fazla satacak? İvanka Trump ile Ebru Destan arasında rekabet olacak" diye konuştu.

Dünyada yaşanan global kriz nedeniyle yatırımcı ve vatandaşlara tavsiyelerde bulunan Ebru Destan, "Kriz bizi vurmadı, biz krizi vurduk. Çünkü krizin Türkiye'ye gelmesinin en büyük nedeni: aylar öncesinden 'gelecek, gelecek…' dememiz. 'Gelecek' dedik, geldi. Baktığımız zaman zaten yıllardır bazı şeyler yolunda gitmiyordu ki. Krizin içinde yaşayan bir ülkeyiz. Ben gençliğimden şu güne kadar bunu yaşadım. Sürekli çalkantı içinde yaşıyoruz. Dolayısıyla biz krizi gözünden vuracağız" dedi.

Kriz döneminde emlak piyasasında acil satışlara ihtiyacı olan insanların fiyat kıracağını, bu nedenle de çok daha güzel satışlar olacağını belirten Destan, "Ekonomik krizi kırmanın en iyi yolu herkesin işine dört elle sarılmasıdır. Geleceğe biraz da umutlu bakmalıyız. Çünkü, herkes 'kriz var' diyerek hiçbir yatırım yapmazsa içinden çıkılmaz bir hale gelinecek. Bir şekilde insanlar kendini toparlayacak. Eğer bu dönemde biriktirdiği yatırımları varsa, kıyıda köşede birikimleri varsa bu krizde bunlarla düşen fiyatlardan ev alırlarsa çok daha karlı olacaklardır diye düşünüyorum. Özellikle son yaptığımız satışlarda bunu gördük. Sarıgazi, Çekmeköy ve Riva gibi yerlerde çok ciddi satışlar yaptık" şeklinde konuştu.

ensonhaber