Angelina gelmeyince meydan ona kaldı... 28.11.2008 18:01:23
AK Parti Kadın Kolları'nın düzenlediği "Uluslararası İş'te Kadın Kongresi"ne katılan ünlü sanatçı Gülben Ergen, "Hayatımda ilk defa böyle bir ortam gördüm. Ekranlarda şarkılarla size seslenirdim; ama bugün kadının gücünü gördüm. Kendimi sizin yanınızda çok ayrı bir havada hissettim. İyi ki Angelina Jolie gelmemiş de ben gelmişim.'' dedi.

Ergen, "Anne olmanın olağanüstü bir tanrısal kutsallık olduğunu" söyledi. Bilkent Oteli'nde düzenlenen kongrenin ikinci oturumunda konuşan Ergen, "Annelik, uğrunda kaderden vazgeçeceğimiz bir şey değildir. Aksine bir ayrıcalıktır, hatta taşıyabilen her kadının bir üstünlüğüdür. Üstün bir vasıftır annelik. Her kadın bunu olağanüstü taşır, kimi kadın bunu en iyi taşır." dedi.Çalışan bir annenin kariyeri ya da bebeği adına taşıdığı kaygıların içinde hem toplumsal baskının, hem de kendi yanlış düşüncelerinin olabilecğine işaret eden Ergen, anne olmayı, bir ışık, güç, aydınlanma ve dünyaya farklı pencereden bakabilmek olduğunu ifade etti.Kadının kariyer mücadelesinde anne olduktan sonra başka mücadelenin de eşiğine düştüğünü ifade eden sanatçı, "Anne çocuğuna sorumludur. Anneler ister ki çocuklarıyla gurur duysun, örnek bir anne olsun. Bir nefes alırken iki nefes almak insan bedeninde beyninde bu kadar değişiklik yaşamak bir olgunluk; ama olağanüstü bir tanrısal kutsallık bu."

"İYİ Kİ ANGELİNA JOLİE GELMEMİŞ DE BEN GELDİM"
Kongrenin havasından etkilenen sanatçı Gülben Ergen, "Hayatımda ilk defa böyle bir ortam gördüm. Ekranlarda şarkılarla size seslenirdim; ama bugün kadının gücünü gördüm. Kendimi sizin yanınızda çok ayrı bir havada hissettim. İyi ki Angelina Jolie gelmemiş de ben gelmişim.'' dedi.
sabah haberleri