Fazıl Say'a Japonya'da camili afiş


DHA
DÜNYACA ünlü piyano sanatçısı Fazıl Say'ın, Japonya'nın değişik kentlerinde vereceği 12 konser için hazırlanan afişlerinde cami silüeti kullanıldı.


Say bir süre önce, ‘Bizim Türkiye rüyalarımız biraz öldü. Tüm bakan eşleri türban takıyor. İslamcılar zaten kazandı, biz yüzde 30, onlar ise yüzde 70. Başka yere taşınmayı düşünüyorum’ sözleriyle dikkat çekmişti.
Japonya turnesindeki afişlerinde Sultan Ahmet Camii'nin kullanıldığını söyleyen Say'ın Türkiye Menajeri Kadir Dursun, “Japon organizatör Türkiye'den simge olarak camiyi seçmiş. Afiş tasarımı tamamen onlara ait” dedi.
Fazıl Say'ın adını taşıyan ve 12 konserden oluşan, ‘Fazıl Say Projekt Tokyo’ 20 Kasım'da başladı. 7 Aralık'a kadar sürecek etkinlikte, Japonya’da çok sevilen ve daha önce ‘Yılın Piyanisti’ seçilen Fazıl Say, Kyoto, Osaka, Sappora, Kagoşima, Mito ve Tokyo kentlerinin çeşitli salonlarında konserler verecek. Tokyo’nun 2300 kişilik ünlü ‘Sumida Triphony Hall’ adlı modern konser salonunda yapılacak dört konserin biletlerinin tükendiği belirtiliyor

hurriyet