Helin Avşar, ablası Hülya Avşar için “Ben onun hayatına daha çok müdahale ediyorum. Günde on kez konuşuruz, sabah uyanır uyanmaz birbirimizi ararız. Hafta sonları mutlaka görüşürüz” diyor. Helin Avşar Milliyet'in sorularını yanıtladı....

Kimi zaman açtığı mağazanın tanıtımında, kimi zaman ekranda sunucu ve oyuncu olarak, kimi zaman gece kulüplerinde rastladığımız Helin Avşar bir süre önce de müstakbel eniştesi, Saran Holding’in sahibi Sadettin Saran’ın radyosu Pink FM’de DJ’lik yapmaya başladı.

Helin Avşar yaptığı programla ilgili olarak gelen eleştiriler için, “Eniştemin radyosu varken başka bir radyoda mı çalışacağım yani... Sonuçta siz de tanıdığınız birinin yanında çalışmayı istersiniz. Bu eleştirileri alıyorum ama ben eleştirilere açığım” diye konuştu.

Hep fingirdek roller geldi, kabul etmedim
Birbirinden farklı işlerle gündeme gelen Helin Avşar dizi teklifleri için “Bana yakışmayan roller geldi. Yapamayacağım, üstüme yapışacak roller. Fingirdek tarzda. Oysa ben komedi oynamak istiyorum” diyor

Türkiye onu Hülya Avşar’ın çılgın kız kardeşi olarak tanıdı. Kimi zaman açtığı mağazanın tanıtımında, kimi zaman ekranda sunucu ve oyuncu olarak, kimi zaman gece kulüplerinde eğlenirken kameraların odağında oldu. Helin Avşar, şimdi de Saran Holding’in sahibi Sadettin Saran’ın radyosu Pink FM’de program yapmaya başladı ve “Artık kararımı verdim, televizyoncu olacağım” dedi.

Radyo programına başladınız, bu proje nasıl oluştu?
‘Aslında televizyon istiyorum ama radyoya başlayalım, bir deneme olsun’ dedim. ‘Hiç deneme yapma’ dediler. Çok fazla heyecanlandım, canlı yayın, bir düşünsenize iki saat konuşuyorsunuz yani... İlk canlı yayınıma konuk da alınmıştı ve böyle başladı. Şu anda acayip seviyorum işimi.

Format nasıl oluştu peki?
Gençlere uygun olsun dedik, doktorumuz var, ünlüleri de alalım dedik.

Konuyu nasıl belirliyorsunuz?
Haftanın gelişen konuları üzerinden gidiyoruz. Bir televizyon programı gibi yani sadece radyoda yayınlanıyor. Uyuşturucu , alkol , aşk...

Tepkiler nasıl peki?
Gelen telefonlar güzel, olumlu da geliyor, olumsuz da ama yeter ki gelsin. Benim için önemli olan tepki almak.

Radyoya devam etmeyi düşünüyor musunuz, yoksa televizyon isteğiniz mi ağır basacak?
Evet, tabii ki, düşünüyorum. Ama televizyonu da çok istiyorum. Zaten bu formatı televizyona adapte etmeye çalışıyorum. Onun için de görüşmelerim var.

Pink FM’in müstakbel enişteniz Sadettin Saran’ın radyosu olmasından dolayı eleştiri alıyor musunuz?
Bal çalan parmağı yalarım ben... Eniştemin radyosu varken başka bir radyoda mı çalışacağım yani...(Gülüyor) Sonuçta siz de tanıdığınız birinin yanında çalışmayı istersiniz. Bu eleştirileri alıyorum ama... Ben eleştirilere açığım.

Daha önce de farklı işler yaptınız, modacılığı denediniz. Neden bıraktınız?
Ekonomik krizden kaynaklanıyor, modacılık sektörü de çok iyi bir sektör değil yani... Çok iyi bilmek gerekiyor. Bir kere çok iyi bir terzi olmadan, o işi yapmak çok zor. Bunu bilmeyince de bu işi yapmak çok zorlaşıyor.

Ne yaparsanız yapın Hülya Avşar’ın kardeşi olarak anılıyorsunuz. Bu sizi nasıl etkiliyor?
Hiç rahatsız etmiyor beni... Çok çok güçlü bir kadının kardeşiyim ben, bununla gurur duyuyorum. İyi ki de var. Bu soruyu da anlamıyorum, kardeşiz biz... Onun başarıları, güçlü olması, herkesin onu sevmesi, benim gururumdur.

Hülya Avşar olmasaydı Helin Avşar da olmazdı diyebilir miyiz?
Tabii ki olmazdı, o benim kardeşim sonuçta...

Yurtdışında bir televizyon programı maceranız vardı. O neden bitti?
Onun cılkını çıkardılar, halbuki çok güzel bir program olacaktı. Tüm ülkeleri gezecektim ama mahvettiler programı... İlk gittiğim yerde bitti. Ben de bu ülkeye bu program fazla dedim vazgeçtim.

Helin Avşar aslında ne okudu?
Aslında İsviçre’de işletme okudum. Gayet başarılı bir öğrenciydim. Ama televizyon içinde kamera önünde veya arkasında olmak istiyordum. Staj da yaptım ilk geldiğim zamanlar televizyon kanallarında... Bir de dil okullarına gittim ama dediğim gibi işletme mezunuyum.

Bu kadar fazla çeşitlilik nedeniyle doyumsuzluk veya aradığını bulamama durumunun söz konusu olduğunu düşünüyor musunuz?
Yaşım 40’larda falan değil. Deneye deneye yolumu buldum diye düşünüyorum televizyon, medya diyelim.

Size gelen dizi teklifleri olmuyor mu peki?
Bana yakışmayan roller geldi. Yani yapamayacağım, üstüme yapışacak roller geldi. Fingirdek tarzda... Yapabilirdim ama ilk rol üstüne yapışır derler ya böyle bir rol olsun istemedim. Aptal kız gibi. Bekleyeceğim yani eğer bana uygun bir tarzda bir şey gelirse olur belki. Komedi oynamayı çok istiyorum mesela... Hayatta herkes komik olduğumu söyler, yani bunu ekrana yansıtabilirsem, bu çok hoşuma gider.

Hülya Hanım’ın kredi kartlarınızı iptal ettiği şeklinde haberler çıktı, bununla ilgili neler söyleyeceksiniz?
Zavallı ablam.(Gülüyor) Alâkası yok, ben onun hayatına daha çok müdahale ediyorum. Ama böyle görünmesini de doğal karşılıyorum. Çünkü biz birbirine çok bağlı bir aileyiz. Gören insanlar da böyle düşünüyor. Günde on kez konuşuruz, sabah uyanır uyanmaz birbirimizi ararız. Hafta sonları mutlaka görüşürüz. Ama böyle bir saçmalık yok.

(H2)