KARDEŞİM DE ÜNLÜ BEN DE!
ONLAR MÜZİK, SİNEMA, MODA VE SOSYETE DÜNYASININ EN GÖZDE İSİMLERİ... ŞOV DÜNYASI İÇİNDE ‘İKİLİ’ HALDE YER BULMAYI BAŞARAN BU KADINLAR, BİRBİRLERİNİN DE EN SIKI DESTEKÇİLERİ... YAPTIKLARI İŞLER BİR YANA, ATTIKLARI HER ADIMLA BASININ TAKİP ETTİĞİ KIZ KARDEŞLER KİMLER MERAK EDİYOR MUSUNUZ? İŞTE EN MEDYATİK KARDEŞLER...


AYÇA-AYÇİN İNCİ
‘Alacakaranlık’, ‘Yanık Koza’ gibi dizilerden tanıdığımız oyuncu Ayça İnci ve ‘Kurşun Yarası’ adlı dizisiyle parlayan Ayçin İnci kardeşler, emektar sinema oyuncusu Bilal İnci’nin torunları. Birbirine çok düşkün olan iki kardeş, oyunculuk mesleğini bile birlikte seçmiş.


BERGÜZAR KOREL-ZEYNEP BUSBEE
Merhum Tanju Korel’in iki kızı Bergüzar Korel ve kardeşi Zeynep Busbbee Korel de ünlü kardeşlerden. ‘Binbir Gece’ dizisindeki Şehrazat rolüyle yıldızı parlayan Bergüzar Korel’in kendinden yedi yaş büyük ablası Zeynep, babasının anısına bir kitap yazmıştı.


AMIE LYNN-BRITNEY SPEARS
Şarkıcı Britney Speras, artık müziğinden ziyade yarattığı sansasyonlarla basının ve tüm dünyanın ilgisini üzerine topluyor. 27 yaşında, iki çocuk sahibi şarkıcının kız kardeşi ise, son dönemlerde medyatiklik konusunda ablasından geri kalmıyor. Henüz 17 yaşında olan kardeş Jamie Lynn, haziran ayında sevgilisinden bir kız çocuğu dünyaya getirdi.


ÇAĞLA-BERNA ŞIKEL
Mankenlikten hem oyunculuğa hem sunuculuğa geçiş yapan ve başarılı performansıyla göz dolduran Çağla Şıkel’in en büyük destekçisi ablası Berna Şıkel. Berna Şıkel, kardeşinin sadece menajerliğini yapmıyor, onun en parlak ve başarılı işlere imza atmasında da en etkili isim olarak tanınıyor.


MERVE -NİSA HASMAN
İş adamı Nurettin Hamsan ile Güliz Onursal’ın 21 yaşındaki ikiz kızları Merve ve Mina Hasman, cemiyet hayatının en popüler kardeşlerinden. Profesyonel fotoğrafçılık yapan Merve, en son cici annesi Eda Taşpınar’ı görüntülemişti! İkiz kardeşi Mina ise Amerika’da eğitimine devam ediyor. Her yıl Bodrum’da tatil yapan ikizler, birbirlerinin de en iyi arkadaşı.


PARIS-NICKY HILTON
Skandallar kraliçesi Paris Hilton’un kardeşi de en az kendisi kadar meşhur. Ancak Paris, daha çok gece kulüplerinde çılgınca eğlenirken veya sevgilileriyle yaşadığı sansasyonlarla gündeme gelirken, çok sevdiği kardeşi Nicky Hilton, yarattığı ‘Chick By Nicky Hilton’ adlı moda markasıyla konuşuluyor. Zıt kutuplardaki iki kardeş arada kavga etseler de genelde iyi anlaştıklarını söylüyor.


JESSICA-ASHLEE SIMPSON
Amerikalı kız kardeşler Ashlee ve Jessica Simpson, müzik sektörüne kendini adamış kardeşlerden. 28 yaşındaki Jessica Simpson müziği kadar seksiliğiyle dikkatleri çekerken, onun yolundan giden dört yaş küçük kız kardeşi Ashlee Simpson da, müzikle birlikte oyunculukta da iddialı.


DERİN-TANSA-YORUN MERMERCİ
Ender Mermerci’nin üç kızı Derin, Tansa ve Yosun giydikleri, tavırları ve farklı tarzlarıyla sosyetenin en çok konuşulan isimlerinden.


AYŞE-ECE EGE
Paris’te 1994 yılında kurdukları ‘Dice Kayek` adlı tasarım markasıyla önemli başarılara imza atan Bursalı Ayşe ve Ece Ege kardeşler, farklı moda anlayışlarıyla yalnız Türkiye’de değil, tüm dünyada isimlerinden söz ettiriyor.


EBRU-DENİZ AKEL
Ebru Akel’i ilk kez Kenan Doğulu’yla flört ederken tanımıştık. Aslında bir balerin olan Ebru’nun ekrana transferi uzun sürmedi. Oyunculuk ve sunuculuk kariyerinde hızlı ve emin adımlarla yürüyen Ebru’nun ablası Deniz Akel de, şov dünyasının renkli isimlerinden. Başarılı bir klip yönetmeni olan Deniz Akel, bir süre önce, aynı zamanda en iyi arkadaşı da olan kardeşiyle beraber imaj danışmanlık şirketi kurdu.


ELİF DÜRÜST-ŞİRİN YALÇIN
Sosyetenin önde gelen isimlerinden Elif Dürüst ve kardeşi Şirin Yalçın, davetlerin vazgeçilmez iki ismi. Gerek güzellikleri, gerek işleriyle her daim dikkat çekmeyi başarıyorlar. Kurdukları Aralık Derneği ile kendilerini eğitim ve yardım işlerine adayan kardeşlerin çok iyi anlaştıkları biliniyor.


PENELOPE-MONICA CRUZ
İspanyol kardeşler Penelope ile Monica Cruz, moda ve sinema dünyasındaki başarılarıyla dikkat çekiyor. Tom Cruise’la başrolü paylaştığı ‘Vanilla Sky’ adlı filmle dünya çapında üne kavuşan Penelope Cruz, kardeşi Monica ile birlikte en son ünlü moda firması Mango tasarımlar hazırlamıştı.


MARY KATE-ASHLEY OLSEN
Ünlü Amerikalı ikizler Hollywood’un en tanıdık kardeşleri arasında. Türkiye’de de yayımlanan ‘Full House’ (Bizim Ev) dizisinde ilk kez tanıştığımız dünün minik ikizleri, bugün 24 yaşında ve ‘Real Fashion For Real Girls’ (Gerçek Kızlar İçin Gerçek Moda) adlı bir moda şirketinin sahibi.


HÜLYA-HELİN AVŞAR
Hülya-Helin Avşar kardeşler hiç kuşkusuz Türkiye’nin en medyatik kardeşleri. Sinemadan müziğe, tiyatrodan televizyon programlarına hemen her yerde karşımıza çıkan Hülya Avşar’ın kardeşi de, özel hayatı ve tutunamadığı işleriyle gündemde yer buluyor. Ablasının desteğiyle hemen her işe atılan Helin, şimdilerde medya sektöründe tutunmaya çalışıyor.


hurriyet