'Kızsız Adam' filmiyle gündeme gelen genç reklamcılar, filmleriyle ilgili çarpıcı detayları anlattılar. Meğer detaylar o filmden daha ilginçmiş...
Okan Bayülgen'in NTV'deki 'Sade Vatandaş' programına 'Issız Adam' filminin en can alıcı sahnelerini 'Kızsız Adam' ismiyle 12 dakikalık komik bir üslupla çeken öğrenciler konuk oldu.
Bir anda Türkiye'nin gündemine gelen kısa filmin yönetmenliğini yapan Can Sarcan, 'Issız Adam' filminin mekanlarını birebir kullandıklarını anlattı ve şöyle konuştu:
"Aslında film kült bir film. İçinde olan planlar Türk sinemasında olan planlar. Bence sahne kadrajları ve sahneler klasik. Biz o filmi aynen izleyip yaptık. Kadraj anlamında ve ışık anlamında, aynı mekanlara gidip çektik. İzinlerini aldık."
AKBİL'LE GİDİP GELMİŞLER
6 kişilik bir ekibin ortaya çıkardığı filmin en dikkat çekici yanlarından bir tanesi de bütçeyle ilgili. Bu bilgiyi de Can Sarcan, verdi:
"Issız Adam filmi 300 bin dolar. Bizim filmimiz 60 TL'ye maloldu. Zaten 40 lirası da Karagöz-Hacivat esprisi vardı filmde, ona gitti. Aylık akbil vardı hepimizde. Onu kullandık."
TAKSİ, MAKSİ NEREYE?
Filmde Cemal Hünal'ın oynadığı 'Alper'i oynayan Hayrettin Karaoğuz da ulaşımı akbillerle sağladıklarını ifade ederek "Otobüslerle gidilip gelindi. Taksi maksi yok, nereye taksi? Aslında bizim yaptığımız işe şunu diyebiliriz: Amatör ruh, profesyonel iş" diye konuştu.
Ooyunculuğa uzak olmayan Karaoğuz, İstanbul Belediyesi'nin düzenlediği 'Tiyatro Gençlik Festivali'nde de 'En İyi Oyuncu' ödülünün sahibi.
SEVGİLİSİ FİLM YÜZÜNDEN TERKETMİŞ!
Issız Adam'da Melis Birkan'ın oynadığı 'Ada' rolünü oynayan Danem Gizil Karakılavuz da kendisiyle ilgili ilginç bir bilgiyi paylaştı. 'Issız Adam' filmini izleyen sevgilisinin kendisini bir kaç ay önce "Ben aslında Issız Adam'ım" diyerek terkettiğini söyledi. Karakılavuz, "Ben sadece erkeklerin ıssız adam modundan çıkmalarını istiyorum. Kabul etsinler, görsünler artık" ifadesini kullandı.
87 doğumlu olan Danem Gizil Karakılavuz, televizyonculuğa da başlamış ve TRT Çocuk için hazırlanan 'Sporcu' isimli bir programın da koordinatörlüğünü yapıyor. ,

internethaber.com