Sibel Can'ın, Sulhi Aksüt'ün Borçları Nedeniyle Karşılaştıkları İcralardan Bunaldığı için Boşanmak İstediği; En Son Eşinin 450 Bin Dolarlık Borcunu Ödediği İddia Edildi....


SİBEL CAN'IN, SULHİ AKSÜT'ÜN BORÇLARI NEDENİYLE KARŞILAŞTIKLARI İCRALARDAN BUNALDIĞI İÇİN BOŞANMAK İSTEDİĞİ; EN SON EŞİNİN 450 BİN DOLARLIK BORCUNU ÖDEDİĞİ İDDİA EDİLDİ....Sibel Can'ın 9 yıllık evliliğini bitirme kararı almasında eşi Sulhi Aksüt'ün borçlarının büyük payı olduğu öne sürüldü. Zaman zaman eşine borçların ödenmesi konusunda destek olan Sibel Can'ın, sürekli icra tehdidinden bunaldığı ve bu sorunlar evliliklerine de yansıdığı için boşanma kararı aldığı belirtildi. Can'ın en son 450 bin dolarlık bir borcu ödediği ama artık eşine daha fazla para vermek istemediği ileri sürüldü. Çiftin yakın çevresi, ikilinin çok sık tartıştıklarını da söyledi.

BİR AY ÖNCE TATİLE GİTMİŞLERDİ

Sibel Can bir ay önce eşi ve çocuklarıyla birlikte Londra ve Paris'i kapsayan bir seyahate çıkmıştı. Bu seyahatten keyifli dönen Can, havaalanından ailesini eve uğurlarken bir arkadaşıyla buluşup Miami'ye uçmuştu. Miami'de iki hafta kalan Can, boşanma kararını tatil dönüşü yaşadığı bir olay nedeniyle aldığını açıkladı.

Boşanma dilekçesinde mal paylaşımı talebinde de bulunan Can'ın yine mahkemede aldırdığı bir karar, 9 yıllık evlilikte ilişkinin geldiği son noktayı da ortaya koydu. Sanatçı, eşi Sulhi Aksüt hakkında mahkemeden 6 ay evden uzaklaştırması kararı aldırdı. Aksüt'ün 6 ay evden uzaklaştırılması kararı aldıran Sibel Can, Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk'ün boşanma davasını gündeme getirerek 'Sulhi ile Yaşar Hoca iyi arkadaşlar. Yaşar Hoca eşi Canan Hanım'ı 6 ay evden uzaklaştırdı. Aynısını ben de Sulhi'ye yaptım' diyerek olaya başka bir boyut kazandırdı.

Ona göre, eşini danışmanı ile aldattığı iddia edilen Öztürk'ün eşi Canan Hanım'ın 6 ay evden uzak tutulma kararının alınması için avukatları organize eden kişi Sulhi Aksüt'tü... Aksüt ile Yaşar Nuri Öztürk 5 yıldır ticari ortak.

'Aksüt'ün etkisini yeni öğrendim'

Hakkında çıkarılan evden uzaklaştırma kararının alınmasında Sulhi Aksüt'ün de etkisinin bulunduğunu yeni öğrenen Canan Öztürk ise şöyle konuştu: 'Sibel Hanım'a teşekkür etmek istiyorum. Sulhi Bey'in etkisini yeni öğrendim ve inanamadım. Onları Allah'a havale ediyorum. Ben Aksüt ailesiyle uzun süredir görüşmüyorum.

Ancak Yaşar Nuri Öztürk, ilk eşimden oğlumla aralarındaki maddi sorunları medyaya öylesine döküp parasını istemişti ki, sanırım Sulhi Bey ile Yaşar Bey arasındaki para konuları Sibel Hanım'ın midesini bulandırmış. Hesap kitap işleri ters gelmiş olabilir. Sibel Hanım da yıllardır biriktirdiklerini kusuyor. Onun yaptığını kimse bu kadar yüreklilik göstererek yapamazdı.'

(Gecce.com) 4 saat önce.. [1679183]