Meşhur olmak ya da `sanatçı` sıfatını taşımak için artık yetenek gerekmiyor Kısa sürede olsa televizyonda görünmek yalancı şöhretin kapılarını açıyor
Amerikalı sanatçı ve düşünür Andy Warhol`un "Bir gün herkes 15 dakikalığına ünlü olacak" sözü, günümüzde gerçek oluyor. Türkiye tarafından tanınan bir yüz olmak için çok da çaba sarf etmek gerekmiyor.

Geçiş formu bulunuyor
Bir yarışma programında özel hayatınızı gözler önüne sermeniz, sevgilinizle program program dolaşıp hakaretler savurmanız ya da birazcık ünlüyseniz, mesela buzda kaymayı denemeniz yeterli. Böylece latincede kullanılan `semi` yani yarı kelimesinin arkasına eklenen `ünlü` sıfatını elde edebilir, yani `semi-ünlü` olabilirsiniz. Televizyondan önce, insanların magazin çizgisi ile ikiye ayrıldığına inanılırdı: Ünlüler ve ünlü olmayanlar. Oysa artık bu ikisinin tam ortasında bir geçiş formu bulunuyor: Semi-ünlüler.

Travmatik olaylar
Kimi manken, kimi eski Popstar ya da BBG yarışmacısı, kimi biraz şarkı söylemiş, kimi filmlerde, dizilerde görünmüş oyuncu adayları. Tabii bu ünlüler grubu içerisinde Fulden Uras ya da Özlem Savaş gibi senelerdir şov dünyasında olup yıldızlaşamamış isimler de bulunuyor. Eski semi ünlüler grubu ise, hayatlarındaki travmatik olayları yıllar sonra gözler önüne sererek gündeme yeniden gelme yolunu tercih ediyor.

Evlilli bi ama ünllü ollmayıı başarrdıı
YEŞİM Erçetin`in günlerce ekranlarda kalmasını sağlayan ise eski eşi Ozon Orhon`la barışma çabalarıydı. Fotomodel olarak ünlenen Erçetin, yakında start alacak bir yarışma programında ekranlara gelecek.

Ortalarda görünmüyor
Popstar Alaturka yarışmasıyla ekranlarla tanışan Armağan, yarışamının sonunda hayal kırıklığına uğradı. Sesinden çok, `Bülent Ersoy`un hayran olduğu yarışmacı` olarak gündeme geldi. Son zamanlarda ise ortalarda görünmüyor.

Çııpllak poz verrdii
Mankenlik yapan Yeliz Öney, defilelerden çok çıplak pozlarıyla ünlendi. Ancak hiçbir zaman önemli defilelerin aranan mankenleri arasına giremedi.

Şovmenlikten buz patenine
Okan Karacan yaptığı televizyon programlarıyla umduğu başarıyı yakalayamadı. Uzun bir aradan sonra buz üstünde seyirciyle buluştu. Böylece Karacan da kolay yoldan ünlü olmayı seçenler arasına katıldı.

Polemikleri ondan ünlü
Ela da `Profesyonel` adlı şarkı yarışmasıyla tanındı. Ancak Türk halkı, şöhretin keyfini kısa bir süre çıkartan Ela`nın sesinden çok yaptığı sivri açıklamalar ve jüri üyeleriyle girdiği polemikler hatırlanıyor.

Yeniden yarışmada
Selçuk Yapar da sesiyle şansını deneyen semi-ünlülerden biriydi. Sonuçta o da kendini bir başka yarışmanın içinde buldu.

Kendini alkole verdi
Bir dönemin en çok aranan isimlerinden biri olan Özlem Savaş değişen devre ayak uyduramadı. Kaybettiği şöhretin ardından bunalıma girip uzun süre alkol tedavisi gördü.

RTÜK ekran yasağı koydu
Podyumlarda şansını deneyen ama tutunamayan Meriç Erkan, `sevgili` sıfatıyla günlerce Türk seyircisini meşgul etti. RTÜK tarafından ekran yasağı konduğundan beri sesi soluğu çıkmıyor.

Şöhret yaramadı
Yarışma furyasının en önemli ismi şüphesiz Ata Türk`tü. Annesi Semra Hanım`la birlikte aylarca beyaz camda boy gösteren Ata`nın genç yaşta hayata gözlerini yumması bile semiünlülere ders