Mustafa Sandal'ın Boşnak eşi Emina Sandal: Vücudum bozulmasın diye başka çocuk yapmamam gerektiğini söyleyenler var. Böyle şeyler benim hiç umrumda değil. Üç tane daha çocuk isterim
Şarkıcı ve model Emina Sandal, Mustafa Sandal'ın 'ruh eşi' olduğunu belirterek, "Mustafa çok iyi bir baba. Bazen bana bile baba gibi davranıyor. Ondan çok şey öğrendim" dedi. Fabrika markasının yüzü olarak 2009 sonbahar-kış koleksiyonunu tanıtmak için objektif karşısına geçen Emina; Şamdan Plus dergisine özel hayatıyla ilgili samimi açıklamalar yaptı. Gülru İncu'nun sorularını yanıtlayan Emina Sandal; en az üç çocuk düşündüğünü söyledi. Mustafa kesinlikle çok iyi bir baba. Benim için de yeri geldiğinde bir baba gibidir. Zaman zaman bana "Şunu, yap, bunu yapma" der. Benden daha büyük ve ondan çok şey öğrendim. Ona çok aşık oldum, onunla başka bir insan olduğumu hissediyorum.


Tek kalmamalı...
Bazen Yaman uyurken Mustafa'yla bakıyoruz ve ağlıyoruz. Böyle bir şey var mı? Hiçbir zaman düşünemezdim böyle bir şey olacağını, oluyormuş işte. Erkek çocuk o kadar tatlı ki, bana çok saf, çok naif geliyor. Yaman her zaman şaşkın, her zaman bir şey arıyor sanki, öyle bir yüzü var, Mustafa'nın yüzü gibi! Yaman'ın tek kalmasını asla istemiyorum, Bazıları "Yapma, vücudun bozulur" diyor ama ben hiç öyle şeyler düşünmüyorum. Umrumda değil. En az üç tane düşünüyorum, beş bile olabilir. Annelik, ömrünüz olduğu müddetçe sürdüreceğiniz bir şey. Yaman için her şeyi geride bırakırım, ikinci çocuk da düşünüyorum ama Mustafa'yla kendi hayatımızı da yaşamamız lazım... Mustafa'yla birçok şeyi beraber yapmayı çok severiz. Evde her zaman geriden gelen bir müzik sesi vardır. Kitap okumayı çok severim. Söz yazdığım için çok şiir okumaya çalışırım, onlardan ilham alırım. Plajda şiir okurum, insanlar çok şaşırır. Mustafa da ben de birbirimize çok benzeriz. İkimiz de Oğlak burcuyuz ama burcun özellikleri hiçbir zaman ortaya çıkmaz. Küs kalmaktan nefret ederim. Bulunduğum yere yüzü asık biri gelirse, hemen orayı terk etmek isterim. Allah'a şükür Mustafa'yla bu konuda da çok iyi anlaşıyoruz. Mustafa çok pozitiftir. Bir de ben bazen uçaktan korkarım, panik olurum ama o çok korkusuz bir adam... Her zaman hayata pozitif tarafından bakar. Ondan öğrenmem gereken daha çok şey olduğunu düşünüyorum. Beş senedir beraberiz, hiçbir zaman asık suratlı olduğunu görmedim. Bazen onun da problemleri olur asla bana yansıtmaz, her zaman pozitiftir.

Hiç yabancılık hissetmedim...
* Türkiye'de hiç zorluk çekmiyorum. Türk insanı çok sıcak, çok sevecen, çok çalışkan... Ben çalışkan insanları çok seviyorum çünkü ülkemdeki insanlar da aynen böyle. Bir yıl önce sadece Türkçe ekmek ya da bardak demeyi biliyordum ama artık öğreniyorum.

* Pek kolay arkadaşlık kurabilen biri değilim. Hiçbir zaman kolay arkadaş olamadım, arkadaşlarımın çoğu çocukluktan beni tanıdığım insanlar. Ama Türkiye'de de iyi arkadaşlarım var. Mustafa aracılığıyla tanıştığım insanlar bana gerçekten de çok sıcak davranıyor.

Güzel poz veriyorum
* Fabrika'nın 2009 Sonbahar-Kış Kadın Koleksiyonu'nu ben tanıtıyorum. Her zaman kaliteli insanlarla, iyi markalarla çalışmak istedim. Fabrika'nın enerjisi, genç çizgisi de bana çok uygun olduğu için kabul ettim. İki sezonluk anlaşmamız var.

* Bu benim model olarak yaptığım ikinci büyük iş. İlkini kendi memleketimde yapmıştım... Fabrika'nın ekibi gerçekten çok iyi, çok sıcak, çok profesyonel, bana çok destek oldular. Profesyonel bir model değilim ama şarkıcı olduğum için nasıl poz verileceğini biliyordum.

Sabah