Ünlü futbolcu David Beckham, People dergisi için okurlardan gelen soruları yanıtladı. Beckham, Victoria Beckham'la evliğinden kariyeri ve oğullarıyla ilişkisine kadar her şeyi tüm açıklığıyla anlattı.Eşiniz, kadınların size olan ilgisine nasıl tepki gösteriyor?
Erkeklerin ona gösterdiği ilgiye ben nasıl tepki gösteriyorsam, o da öyle yapıyor. Ama benden de aynı ilgiyi gördüğünü belirtmeliyim! İkimizin de, birbirimize gösterilen ilgiyi kabul etmemiz gerekiyor. Birçok insanın çekici bulduğu bir insanla evli olmak gurur verici.

Eğer profesyonel bir futbolcu olmasaydınız nasıl bir kariyeriniz olsun isterdiniz?
Resim yapmayı çok seviyordum, o nedenle ressam olabilirdim. Çocuklarım her zaman benden, onlar için bir şeyler çizmemi ister.

En sevdiğiniz dövmeniz hangisi?
Kolumda Victoria için yaptırdığım ve sırtımda oğullarımın isminin yazdığı dövmeler çok özel. Ama birini daha çok seviyorum diyemem çünkü hepsinin benim için bir anlamı var. Şu anda vücudumda 30 tane dövme bulunuyor.

İnsanları şaşırtacak bir tutkunuz var mı?
Temizliğe ve ev işlerine karşı aşırı bir tutkum var. Elektrik süpürgesi kullanmayı çok severim. Ayrıca yemek yapmayı da severim. Victoria'nın en sevdiği yemeğim; yanında taze sebzeyle ızgara karides veya ıstakozdur. Çocuklar ise taze domates ve zeytinle yaptığım makarnaya bayılır.

Dokuz yaşındayım ve profesyonel bir futbolcu olmak istiyorum. Bana ne tavsiye edersiniz?
Keyfini çıkar. Bu, çalışmak kadar önemlidir. Ve her zaman inan! Eğer bir şey başarmak istiyorsanız, buna inanmak zorundasınız.

Çocuklarınız, Armani iç çamaşırları ilanlarındaki pozlarınızı gördü mü?
Evet. Hatta ilk gördüklerinde, 'Baba neden herkesin iç çamaşırlarını görmesine izin verdin?' diye sordular. Ama çok da umurlarında olmadı. Eğer daha büyük olsalardı, belki utanabilirlerdi.

Victoria için en son romantik sayılabilecek ne yaptınız?
Birkaç hafta önce birlikte Şeyseller'e gittik, ki Victoria yıllardır oraya gitmek isterdi, ben de ona sürpriz yaptım. Orada 10'uncu yıldönümümüzü kutladık. Çok romantik yemekler yedik ve her gece sabah beşe kadar baş başa oturduk. Bence bir evliliğin yürüyebilmesi için iki kişinin birlikte eğlenebilmesi çok önemli. Çocuklarınız her zaman önce gelir ama çift olarak yalnız zaman geçirmeniz de gerekiyor.

Futbolu bıraktığınızda ne yapmayı düşünüyorsunuz?
Ailemle daha çok vakit geçirmek ve hayır işlerinde daha çok yer almak istiyorum. UNICEF'in elçilerinden biriyim ve bununla gurur duyuyorum. Ayrıca bizim de, 'David ve Victoria Beckham Çocuklar İçin Yardım Derneği' adında bir derneğimiz ve bir futbol okulumuz var. Yani ilgilenmem gereken pek çok şey olduğunu söyleyebilirim.

Victoria ile daha çok çocuk sahibi olmak istiyor musunuz?
Evet, daha çok çocuğumuz olsun istiyoruz! Bence beş, iyi bir rakam. Küçük iki kız çok güzel olurdu ama yeter ki sağlıklı olsunlar, iki erkeğe de hayır demem.

Sabah