Hande Ataizi, yedi yaşından beri görmediği öz babasıyla ilgili çok çarpıcı açıklamalar yaptı: ODTÜ'de okurken tarikata girmiş, anneme de kapanması için baskı yapmış!
Anne ve babası yıllar önce ayrılan ünlü oyuncu Hande Ataizi; konuk olduğu 'Aramızda Kalmasın' programında duygusal anlar yaşadı. Canlı yayında babasından bahseden, yedi yaşındayken babasına söylediği "Annemi çok üzüyorsun, bir daha beni arama" sözlerini dile getiren Ataizi; ağlamamak için çok direndi. Ünlü oyuncu "Sinirlerim bozuldu" diyerek de bir süre sessiz kaldı.Başka bir hayatı seçmiş
Babasıyla hiç görüşmediğini söyleyen Hande Ataizi, "Başka bir hayatı tercih etti" diyerek babasının, annesiyle birlikte ODTÜ'de okurken tarikata girdiğini söyledi. Ünlü oyuncu, o günlere dair şunları anlattı: "Öyle grup çalışmaları bana göre değil... Allah inancı hepimizin içinde... Hepimiz bir şekilde ibadetimizi yapıyoruz, zekatımızı da veriyoruz ama babam ailesiyle ilgilenemeyecek bir pozisyona geldi. O yüzden böyle bir yol ayrımı yaşadı. Onu anlıyorum da, anlamak da yeterli değil..."

Atatürkçü bir ailesi vardı
Babasının ailesinin aslında çok Atatürkçü bir aile olduğunu ifade eden Ataizi şöjyle konuştu: "Demek ki herkes içindeki boşluğu bir şekilde doldurmaya çalışıyor. Kimisi alkolik oluyor, kimisi uyuşturucu bağımlısı oluyor, kimisi dine veriyor. O üniversite dönemindeydi; belki de daha iyi bir şeye vermiş, hani öbürlerine vereceğine..."

Kalbimin bir tarafı kırık
Babasının, annesine kapanması yönünde birtakım baskılar da kurduğunu söyleyen Ataizi, "Bir insan nasıl 23 yaşında bir anda değişir? Bana tuhaf da geliyor, yanlış da bulmuyorum açıkçası" dedi. Ataizi, öz babasıyla olan kopukluğunun erkeklerle olan ilişkilerine de yansıdığını ifiraf ederek şunları anlattı: "Sonuçta kalbimin bir tarafı kırık... İlişkilerimde zaten başarılı olamamak yani sonlandıramamak herhalde biraz bundan kaynaklanıyor. Çünkü ilişkide çok güvende hissetmek istiyorum kendimi. Çok sevince, o sevginin arkasından korku da geliyor. Terk edileceğim korkusu. O korku dünyanın en kötü şeyi..."
Dizi yerine tiyatro
Amerika'dan 1.5 ay önce dönen Hande Ataizi, tiyatro yapmak istediğini belirterek "Benim asıl işim tiyatro... Ben tiyatro eğitimi aldım ve çok uzun zamandır da bu televizyon işlerinden dolayı bir türlü vakit bulup tiyatronun içinde olamamıştım" dedi. Bu kış bir televizyon kanalında kendi programını yapacağını söyleyen Ataizi, "Bugüne kadar televizyona yaptığım bütün işler çok tuttuğu için ara vermek gibi bir şansım olmadı. Bu yüzden sinemaya pek vaktim kalmadı. Ama gerçekten sevdiğim, güzel bir sinema projesi olursa, özellikle gençlerle çok çalışmak istiyorum" dedi. İlk filmini yapacak amatör sinemacılara da yardımcı olmak isteyen Hande Ataizi, "Projelerinde hiç para almadan çalışabilirim" şeklinde konuştu.

Sabah