II. Dünya Savaşı Filminde Rol Alan Brad Pitt, Sinema Dünyasının Bir Başka Tanınmış İsmi Tom Cruise'un Aynı Konudaki Filmini Eleştirdi.


Pitt, Tom Cruise'un rol aldığı ''Valkyrie'' isimli filmi ''gülünç'' bulduğunu söyledi. Alman ''Stern'' dergisine konuşan Brad Pitt, Tarantino'nun yönettiği ve kendisinin de başrolünü üstlendiği ''Inglorious Basterds'' adlı filmi değerlendirdi.
İkinci Dünya Savaşı döneminin, sinema dünyası açısından önemli bir konu olduğuna işaret eden Pitt, ''İkinci Dünya Savaşı daha pek çok hikaye çıkarır ve filmlere konu olabilir. Ancak bence Quentin Tarantino, bu konuya noktayı koydu'' dedi.
Filmin bu türde söylenebilecek her şeyin söylendiği başarılı bir yapım olduğunu vurgulayan Pitt, filmin her türlü sembolü yıktığını belirtti. Ünlü aktör Pitt, ''Yapılacak iş bitmiştir; işte hikayenin sonu'' sözleriyle rol aldığı filmi övdü. Tom Cruise'un rol aldığı 2008 yapımı ''Valkyrie'' filmine ilişkin yorumu da sorulan Pitt, iki film arasında kıyaslama kabul edemeyeceğini söyledi. Pitt, ''Valkyrie'' isimli yapımla ilgili, ''Bu, çok gülünç bir filmdi'' dedi.

haberler.com