Hande Ataizi, Babasının Üniversiteye Devam Ederken Bir Tarikata Katıldığını, Ondan Sonra da Ailesini Tamamen Unuttuğunu Söyledi.

Hande Ataizi, babasıyla yıllardır görüşmeme sebebini “Aramızda Kalmasın” programının canlı yayında açıkladı. Ünlü oyuncu, babasının üniversiteye devam ederken bir tarikata katıldığını, ondan sonra da ailesini tamamen unuttuğunu söyledi.

Anne-babası yıllar önce ayrılan
Hande Ataizi, babasına 7 yaşındayken “Annemi çok üzüyorsun, bir daha beni arama” dediği hatırlatılınca duygulandı. Ağlamamak için epey direnen ve “Sinirlerim bozuldu” dedikten sonra bir süre sessiz kalan oyuncu, ardından yaşadığı baba özleminden söz etti: “Kız çocukları ‘Babam bunu istemedi, babam bana bunu aldı’ falan derler ya hep, buna çok özenirim. ıçimde büyük bir özlem olarak kalmıştır. Ama ne yapalım, hepimizin hayatında böyle şeyler oluyor...”

Ataizi, babasıyla hiç görüşmediğini ve onun
ODTÜ’de okurken bir tarikata girdiğini de sözlerine ekledi: “Babam başka bir hayatı tercih etti. Açıkçası öyle grup çalışmaları bana göre değil... Allah inancı hepimizin içinde. Hepimiz bir şekilde ibadetimizi yapıyoruz, zekatımızı veriyoruz. Ama bu tercih onu ailesiyle ilgilenemeyecek bir pozisyona getirdi. Müslümanlıkta böyle bir şey yok. Bizim dinimizde aile kutsaldır. Hayata getirdiğin, sorumluluğunu alman gereken çocuğa da bakmakla yükümlüsündür.”

Babasının Atatürkçü bir ailede yetiştiğini, dedesinin ilk kolej mezunlarından ve aynı zamanda üst düzey bir mason olduğunu anlatan
Hande Ataizi “Dedemin annesi dışişle-rinde çalışan ilk kadın... Mehmet Ali Okay, yani bizim büyük dedemiz de Atatürk’le birlikte Meclis’i kurdu. Babam ise başka bir yola saptı. Demek ki herkes içindeki boşluğu farklı şekilde dolduruyor. Kimi alkolik oluyor, kimi uyuşturucu bağımlısı... Kimi de kendini dine veriyor. Öbürlerine yöneleceğine bu tabii ki daha iyi” dedi.

haberler.com