Ey Aşk Nerdesin'de Beşiktaş fanatiği Ferhat karakterini oynayan Serkan Keskin, "Ben de sıkı Beşiktaşlıyım. Karaktere sempati duydum" diyerek ekledi: Diziyi sadece gençler değil 50 yaşındaki anneler babalar da sevdi

atv'nin yeni dizisi 'Ey Aşk Nerdesin'de annesi ve eşi arasında kalan Ferhat karakterini canlandıran Serkan Keskin, tiyatro grubu Semaver Kumpanya oyuncularından... 1997 yılında İzmit'te yaşarken izlediği altı saatlik Hamlet oyunundan sonra tiyatrocu olmaya karar veren Keskin, bol ödüllü 'Sonbahar' filmindeki rolüyle dikkatleri üzerine çekti.

BİRAZ SARSAK BİR ADAM
'Ey Aşk Nerdesin' dizisine nasıl dahil oldunuz?
Biz yapımcımız Serkan Acar'la aslında 'Sonbahar' filminde çalıştık ve o dönem arkadaş olduk. Sonrasında Serkan, dizi yapmaya karar verince biz de böylece girmiş olduk projeye...

Canlandırdığınız Ferhat karakteri nasıl bir adam?
Ferhat eşi ve annesi arasında kalan bir karakter... İkisini de çok seviyor, birazcık sarsak bir herif; ayrım yapmamaya çalıyor ama hiçbirine de yaranamıyor. Kötü niyetli olmayan komik bir adam aslında.

Ferhat hasta Beşiktaşlı! Ya siz?
Aslında ben de hasta Beşiktaşlıyım! Senaryo ilk geldiğinde, ilk sahne Beşiktaş fanatikliğiyle başlıyordu. Tabii o benim için önemli bir faktör oldu. Karaktere ayrı bir sempati duydum, daha sıcak baktım. Bu durumla çekimler sırasında da çok eğleniyoruz.

İlk bölüm yayınlandıktan sonra nasıl tepkiler aldınız peki?
Kendi yaşımdaki insanlarla konuşma fırsatım olmadı ama 50 yaşındaki annelerin ve babaların da sevdiği bir iş oldu. İnsanlara uzak olmayan bir senaryosu var. Karakterler bize çok yakın... İzleyenlerin ilgisini çekeceğini düşünüyorum! İşin içinde büyük zenginlik ya da büyük aşk acısı yok ama eğlenceli bir dizi...

UĞUR YÜCEL HAYRANI
Çekimler dışında nasıl vakit geçiriyorsunuz?
Ekimde sezon açılıyor ve yeni oyun için provalarımız sürüyor. Çalışıyoruz.

Dizi ve film sektöründe kimlerin oyunculuğunu beğeniyorsunuz peki?
Mesela Uğur Yücel. İzlerken Uğur Yücel olduğunu unutuyorsun, oynadığı role inanıyorsun. Bu iyi oyunculuk.

ÜÇ YILDIR BİRLİKTE DİZİ ÇEKER GİBİYİZ
Çekimler nasıl gidiyor? Set ortamından biraz bahseder misiniz?
Hep böyle denir ama gerçekten samimi söylüyorum; çok eğlenerek çalışıyoruz. Çünkü görüşmesek de, Tayanç (Ayaydın) Gülden (Avşaroğlu) ve Görkem'le (Yeltan) birbirimizi yıllardır tanıyoruz. Ekipte böyle genç bir kadronun ve birbirini tanıyan insanların olması çok hoş bir durum. Teknik ekip, yönetmen ve kamera arkası da çok keyifli... Hem eğleniyoruz hem de çekiyoruz. Üç yıldır çalışıyormuşuz gibi hissediyorum.

Her projeye atlayıp zıplamak istemiyorum
'Sonbahar' filminde rol aldınız. Filmin bu kadar ödül toplayacağını hiç düşünmüş müydünüz? Biz Onur'la gerçekten senaryoyu çok beğendik ve isteyerek oynadık. Sözü olan bir senaryosu vardı ve sonrasında da ne olacağını hiç düşünmedik. Böyle derdi olan bir filmin içinde olmak benim için çok geçerli bir nedendi. İyi bir iş yaptığımızı biliyorduk, mutlaka bir alıcısı olacaktı. Ama gerçekten bu kadar çok ödül alacağını ve sevileceğini tahmin etmiyorduk.

TÜRK FİLMLERİNİ KAÇIRMAM
Diğer ödüllü filmler gibi 'Sonbahar' da gişede çok başarılı olamadı. Niye?
Aslında 'Sonbahar' kendi kategorisine göre iyi bir gişe yaptı. Zaten ticari filmler diye bir gerçek de var. Biz oyuncu olarak da bu işin içinde olmaya karar verdiğimizde ticari bir film olmayacağını çok iyi biliyorduk. Yani "Sonbahar'ı yapalım, iki milyon gişe yapsın" demedik hiç.

Peki siz izleyici olarak sinemada hangi tür filmleri tercih ediyorsunuz? Mesela ticari olanları seyreder misiniz?
Tabii, asla gitmem dediğim filmler vardır. Çok fazla sözü olmayan filmleri evde oturur izlerim. Genelde öncesinde araştırdığım, okuduğum festival filmlerini bulup izlemeyi seviyorum. Elimden geldiği kadar Türk filmi izlerim. Animasyon film de çok severim.

Oyunculuk kariyerinizde neleri hedefliyorsunuz?
Benim işim tiyatro ve oyunculuk! İyi oyuncu olmak ve çok fazla değişmemek istiyorum. Doğru bir yolum olsun! Her projeye atlamak zıplamak istemiyorum ve tabii ki tiyatro yapmak istiyorum.

'Vavien'de küçük bir rolüm var
" Engin Günaydın'ın senaryosunu yazdığı ve oynadığı 'Vavien' filminde küçük bir rolüm var. Önümüzdeki günlerde Tokat'a gideceğim."

Zeliş kıskançlık krizleri geçiriyor
Tayanç Ayaydın, Burçin Terzioğlu, Görkem Yeltan ve Serkan Keskin'in oynadığı 'Ey Aşk Nerdesin'in bu akşam yayınlanacak üçüncü bölümünde işler sarpa saracak: Tunç ve Nana ayrılırlar. Nana üzgün bir halde dertleşmek için Serdar'ın muayenehanesine gider. Tam o esnada Serdar'la aralarındaki gerginliğe bir son vermek amacıyla muayenehaneye gelen Zeliş, Nana ve Serdar'ı birlikte görüp aldatıldığını düşünür. Zeliş gününü Nana'yı takip ederek kendini kahrederken, Serdar telefonlarına çıkmayan Zeliş'e ulaşmaya çalışmaktadır.


Sabah