Mehmet Ali Erbil, şu günlerde “Çizmeli Kedi” adlı animasyon filminin seslendirmesi için stüdyoda... Stüdyoya girip basın mensuplarını karşısında görünce de memleket meseleleri hakkındaki görüşlerini aktardı. Son dönemdeki Türk filmleri hakkındaki görüşleri sorulduğunda, Cem Yılmaz’ın “Yahşi Batı“ filmi hakkında da şunları söyledi: “Türk Sineması için güzel, akıllı bir proje. Bugüne kadar kovboy filmlerini seyretmiştik. Şimdi bunun Türkiye’ye uyarlanmış hali komik olur. Her filmde çok güleceğiz diye bir şey yok. Önemli olan kaliteli filmler yapabilmek.”

OYSA Cem Yılmaz geçen yıl “A.R.O.G.”u yaptığında Mehmet Ali Erbil, hem de canlı yayında Yılmaz’ı acımasızca eleştirmişti: “Kardeşim millet salak. Canlı yayında söylemek istemiyorum, ama adam seyirciyi şeyine takmıyor. ‘G.O.R.A.’yı ‘A.R.O.G.’ yaptım, tersine çevirdim. Millet yine seyrediyor’ havasında.” “A.R.O.G.”un seyirciler tarafından beğenilmediğini de söyleyen Erbil, “İzleyiciler filmi beğenmemiş, kimsenin güldüğü yok. Filmi bitirmeden çıkanlar bile var” diyerek “A.R.O.G.”un olduğundan fazla büyütüldüğünü ima etmişti.

OĞLU SESİNİ TANIMIYORMUŞ

“Çizmeli Kedi” filmi için, “Tam çocukların gideceği bir film”diyen?Mehmet Ali Erbil, “Oğlunuz sizi filmlerde sesinizden tanıyor mu?” sorusuna şu yanıtı verdi:“Ali Sadi beni tanımıyor.?O sadece BabyTV seyrediyor.Baby TV’ye bedavaya bir seslendirme yapmak isterim.”


Mynet