6,5 aylık hamile olan Gül Gölge Saygı, ikinci hamileliğini ve 1 yaşındaki oğlu Ali’yi Mother&Baby dergisine anlattı. Güzel sunucu, hamileyken aldığı kiloları dert edenleri eleştirdi, “Kilo odaklı yaşamak doğru değil, ben bunu hiç dert etmiyorum. Kendimi her halimle seviyorum, hamilelik bana yakışıyor” dedi.Ali bebek büyüyor, kardeşi de yolda. Doğacak bebeğinizin ismini ne koymayı düşünüyorsunuz?

- Ali’ciğim şu anda 14,5 aylık. 6,5 aylık da hamileyim. Adını Emir koymayı düşünüyoruz. Ben erkek çocukları çok seviyorum. ılk hamileliğimde hep erkek bebeğim olsun diye dua ediyordum. Hatta günaha girer miyim acaba diye de korkuyordum. Ama ikinci bebeğimizin cinsiyeti fark etmedi bizim için. Kız da olsaydı güzel olurdu. şimdi erkek olduğu için Ali’yle paylaşacakları çok şey olacak diye düşünüyorum.

Ali ve Emir. İkisi de klasik isimler

- Evet, gözden düşebilecek güncel isimler yerine, ağırlığı olan eskimeyen isimleri koyalım dedik.

İkinci bebeğiniz dolayısıyla ekranlardan uzak kalacak mısınız?

- Aslında yeni sezonda bir programa başlayacaktım. Yazın ara verip tekrar ekrana dönecektim. Ama o zaman hamile olduğumu bilmiyordum. Doğumdan 5-6 ay sonra tekrar başlarım diyorum.

HER HALİMİ SEVİYORUM


Hamilelikte formunuzu nasıl koruyorsunuz?

- Hamileyken çok titizlenmenin yanlış olduğunu düşünüyorum. Hamilelikte ve doğumdan sonra kilo odaklı yaşamak doğru değil. şu sıralar yürüyüş yapıyorum ve yüzüyorum. Ali’yle koşuşturmak da epey kalori harcatıyor!

Kilolarla aranız nasıl?

- Kendimle çok barışık birisiyim ben. Kilo almışım vermişim hiç problem değil. Çünkü bir çocuk dünyaya getiriyorum, kutsal bir şey yapıyorum. Kilo alınır, verilir. Önemli olan sağlık… Hamileyken tabii kilo alacağım. Ben kendimi her halimle seviyorum. Güzel bir hamilelik geçiriyorum. Hamileliği yakıştırıyorum kendime. Ekrandan uzak kalırım gibi bir endişem de yok. Yaşım daha çok genç. Öncelik sırası çocuklarımı doğurup büyütmekte. Sonra hayat bir şekilde devam ediyor.

Murat Saygı nasıl bir baba?

- Babası Ali’ye çok düşkün. Paylaşımları arttıkça daha da birbirlerine bağlanıyorlar. Ali ağladığı zaman, babası benden önce kalkıyor. Aralarında çok güzel bir bağ var.
BİR ÇOCUK DAHA YAPABİLİRİM
Bakıcınız var mı?

- Bir yardımcı ablamız var. Anneanneyle babaanne pek bırakmıyorlar gerçi. Kalabalık, keyifli bir aileyiz.

Üçüncü bebeği düşünür müsünüz?

- şu an düşünmüyorum ama olursa hayır demem. Bu konu kendine güvenle alakalı. Özgüvenle, hayata bakışla, kendini sevmekle…

Annelik size ne kattı?

- Bebeğim benim canımdan bir şey. Onun ne kadar kıymetli bir şey olduğunu anlatamam. Annelik, ileride programlarda da annelerle olan iletişimimi etkileyecek. Anne başka bir anneyi çok iyi anlıyor. Annelik, ortak noktası çok olan bir durum.
İlk anne olduğunuzda işler nasıl gidiyordu?

- Gayet iyiydi aslında. Ama yeni doğum yaptığım günlerde Ali’yi elimden düşürür müyüm, canını acıtır mıyım diye hep korkuyordum. Loğusalığın da etkisi büyük tabii bu konuda. Yoksa yapı olarak evhamlı değilimdir.
Biraz burnu havada görünüyorum
İlk bakışta soğuk bir görüntünüz var, ama hiç öyle değilsiniz…

- Ekranda biraz burnu havada görünüyorum. Tabii kendi kurallarım, prensiplerim var. Ama aileme ve arkadaşlarıma karşı daha anaç bir yapıya sahibim. ızmirliyim diye ruhumda sıcakkanlılık da var. Görüntüm kasıntı belki ama olduğum gibiyimdir. Herkesle arkadaşlık edebilirim. Kimseyi ayırmam.

Hürriyet