All dergisine seksi pozlar veren oyuncu Özge Özpirinççi, "İmajımın dışına çıktım. Sokakta yanağımdan makas alan teyzeler beğenmeyebilir" dedi ve ekledi: Bu insana kendini 'kadın' gibi hissettiriyor, çok şaşırdım


Melekler Korusun' dizisinde eski erkek arkadaşının tacizine uğrayan 'İpek' karakterini canlandıran Özge Özpirinççi, sevimli imajının dışına çıkarak All dergisine seksi pozlar verdi. Oyuncu Engin Altan Düzyatan'la bir yıldır birlikte olan Özpirinççi, "Bu pozlara herkes çok şaşıracak. Çünkü ben de çok şaşırdım" diye konuştu.


Fotoğraflarınız çok iddialı ve genel imajınızın dışında. Bu sizin için bir ilk mi olacak?
Evet daha önce de kapak oldum ama ikisi de çok farklı işlerdi. Biri Pelin'le (Karahan) beraberdi zaten. Daha çocuksu karelerdi. İlk defa böyle bir hale bürünüyorum. Saç, makyaj, kostüm... Hepsi benim tarzımın çok dışında...

NARSİST BİR YANIM VAR
Bu pozları verirken nasıl hissettiniz kendinizi peki?
Bu tip değişim insana kendini 'kadın gibi' hissettiriyor. Hatta güçlü bir kadın... Hayatta giymeyeceğim kıyafetler, hayatta yapmayacağım bir saç ve makyaj bu... Başka biri gibiydim.

Sizce hayranlarınız beğenecek mi bu halinizi?
Herkesin çok şaşıracağı kesin! Ben aynaya bakınca çok şaşırdım çünkü... Normalde sokakta görünce gelip yanağımdan makas alan teyzeler pek beğenmeyebilir ama...

Beş yıl önceye dönelim... Aklınıza gelir miydi popüler olacağınız?
Gerçekten böyle olacağını hiç düşünmemiştim ama hayalini kurardım kendimce... Benim narsist bir yanım vardır. Bu yüzden aklımın bir köşesinde hep şovla, performansla ilgili bir şeyler yapmak vardı.

REZİL OLMAK KORKUTTU
Oyunculuğa nasıl başladınız peki?
Her zaman acting'le ilgili bir şeyler yapmak istiyordum. Başka biriymişim gibi rol yapmak düşüncesi küçük yaşlardan beri çok keyifli geliyordu bana. Önce reklam filmlerinde oynadım. Aslında bana ilk gelen teklif bir sinema filmi içindi ama olmadı. O dönem ailem de oyunculuk fikrine pek sıcak bakmıyordu.

Deneyiminiz olmamasına rağmen teklif almak nasıl bir duyguydu?
İnsanın ruhunu okşayan bir şey ama açıkcası rezil olmaktan çok korktum. Çünkü hiçbir şey bilmiyordum bu işlerle ilgili...

Yönetim Bilimleri gibi oyunculuktan fersah fersah uzak bir bölümden mezunsunuz. 'Keşke konservatuvara gitseydim' diyor musunuz?
Bu işin eğitimini almak isterdim. Bu açığı da zamanla kapatmayı planlıyorum ama elzem olduğunu düşünmüyorum.

Eğitim almamış olmanın olumsuz bir yanı yok yani?
Var tabii... Her şeyden öte "O kadar konservatuvarda okuyan insan var, sokaktan insan bulup oyuncu yapıyorlar" diye düşünen birçok insan var.

Karşılaştınız mı böyle şeylerle peki?
Tabii ki karşılaştım. Önceleri üzülüyordum ama birşey hissetmemeye karar verdim. Zaten oyunculuk da şarkıcılık gibi performansa bağlı bir iş... Yani eğitimin yanı sıra yetenek de gerektiriyor.

Neticede alaylısınız ama...
Kelimenin tam anlamıyla hem de... Ama şöyle bir ayrım var, alaylıyım ama bu benim aptal olduğum anlamına gelmiyor. Çünkü insanlar öyle sanıyor. Alaylıysan, bu işin okulunu okumadıysan aptalsındır. Ben öyle düşünmüyorum. Böyle düşünen insanlarla da çalışmıyorum.

SİNEMA HAYALİM

23 yaşındasınız, iyi bir kazancınız var. Bu maddi getiri oyunculuğa yönelmeniz için bir sebep olabilir mi?
Eminim ki birçok oyuncu para kazanma derdi olmasa dizi çekmemeyi tercih eder ama ben kariyerimin başındayım ve dizide oynamak mesleki gelişimime katkıda bulunuyor. Tabii maddi anlamda da insanı tatmin eden bir meslek ama kesinlikle bir sebep değil bu...

Hiç maddi kaygınız olmasa ne yapmak istersiniz?
Sinema... Sürekli sinema filmi çekmek isterdim.

İlk sinema filminiz için nasıl bir karakter hayal ediyorsunuz?
Kötü kadını oynamak isterim. Sanırım bu istediğim bir süre içimde kalacak.

AMAN TANRIM NE KADAR ŞİŞKO ÇIKMIŞIM!
Sanırım ilk ciddi işiniz 'Cesaretin Var mı Aşka' adlı diziydi. Tam bir yıl olmuş...
Evet, sanat hayatımın birinci yılını kutluyorum... (gülüyor)

Kendinizi ekranda ilk gördüğünüz zaman neler hissettiniz?
"Tanrım çok şişko çıkmışım" demiştim.

Ardından hemen diyete mi başladınız yoksa?
Hayır! "İnsanlar hakkımda ne diyecekler, oyunculuğumu nasıl yargılayacaklar?" diye düşündüm. Beni sevecekler mi yoksa sevmeyecekler mi? Endişeliydim yani... O anda kendimi çok beğenmiştim ama şimdi baktığımda inanamıyorum. O kadar toy ve amatörmüşüm ki... Çok komik hareketler yapıyormuşum.

MODAYI BİLMEM

En uçuk kaçık hayaliniz nedir?
Yeterli para kazanıp, her şeyi bırakıp, yanıma kafa dengi birini alıp dünya turuna çıkmak! Bütün ülkeleri bir sırt çantasıyla gezmek istiyorum.

Modayı takip ediyor musunuz?
Etmiyorum. Bu da bilmediğinden kaynaklanıyor. Öğrenmem gereken dönemde sokaklarda afacanlık yapıyordum...

İlk topuklu ayakkabınızı kaç yaşında giydiniz?
Elimde olsa hiç giymezdim. Ama sanırım lise birdi...

HELEN ELBİSESİ GİYSEM MUHTEŞEM HİSSEDERİM
Feminen giyinmeyi sever misiniz?
Aslında yeni yeni sevmeye başladım. Bence şık giyinmek çok harcama gerektiriyor. Kendi paramı kazanmadan böyle şeyler yapamazdım.

Kendi tarzınızı nasıl tanımlıyorsunuz?
Farklı olmak adına farklı olmaya karşıyım. Sarah Jessica Parker'ı ve Sienna Miller'ı çok beğeniyorum ama gidip de onlara yakışan bir şeyi kendime almıyorum yani...

Ne giydiğinizde muhteşem hissedersiniz?
Henüz giymediğim iki şey; Antik Yunan hayranıyım, taçla birlikte dökümlü Helen elbisesi ya da 18'inci yüzyıldan kalma romantik bir elbise.

HEM ÇOCUK RUHLUYUM HEM DE AŞK KADINIYIM
Çocuk ruhlu musunuz?
Evet kesinlikle! Hatta haylaz bir çocuk. Bu özelliğimi hayatım boyunca kaybetmek istemiyorum.

Burcunuz nedir peki?
Koç.

Koç kadını seksi ve ateşli bir aşk kadını olarak bilinir. Gerçekten öyle misiniz? Evet! Yüzde yüz burcumun kadınıyım.

Beş yıl sonra kendinizi nerede görüyorsunuz peki?
Yeni sinema filmimin galası daha yapılmamış olsun, master DVD'si gelsin bana. Kendi evimde arkadaşlarımla oturup izleyelim istiyorum.

Sabah