'Yaprak Dökümü' dizisinin bahtsız 'Leyla'sı Gökçe Bahadır: Leyla karakterini hissetmeden oynamak imkansız, öbür türlüsü çok yapmacık olur. Neyse ki o konaktan çıktığım anda depresif ruh hali hemen bitiyor ve normal hayata geri dönüyorum

Gökçe Bahadır'ı 'Yaprak Dökümü' dizisinde, bir türlü mutluluğu bulamayan 'Leyla' rolünde izliyoruz. Çok yakında 'Hırçın Kız Kadife' ile de sevenlerinin karşısına çıkacak olan Bahadır, filmde Karadenizli bir genç kızı canlandıracak. Güzel oyuncu, Cosmopolitan Dergisi'nin eylül sayısına verdiği röportajda yaş****** gelecek planlarını ve Ali Sunal'la yaşadığı aşkı anlattı. Şu sıralar yoğun bir şekilde şan dersi aldığını ve müzikle uğraşmak istediğini de belirten Bahadır. "Şu anda kendimi geliştiriyorum, önünde sonunda müzikle uğraşacağım" dedi.


Çocukluğunuzla ilgili neler hatırlıyorsunuz?
Hareketli bir çocuktum. Arkadaşlarımı çok severdim. Bakkaldan annemlere 10 gofret aldırıp onları arkadaşlarıma dağıtırdım. Okul yıllarım çok güzel geçti. Dünya toz pembeydi benim için o sıralar. Liseyle beraber üniversite sınavı stresi geldi. Tiyatro kolundaydım, oyunlarda rol alırdım. Okul korosunun solistiydim. Dersle aram pek iyi değildi. Eve gelirdim, kitabımı açar hayaller kurardım. Hayal kurmakta üstüme yoktur.

DANS VE MÜZİK HAYALİMDİ
Ne gibi hayaller kurardınız?
Hep bir yerlerde şarkı söyleyip dans ettiğimi hayal ederdim. En büyük zevkim de okuldan eve gelir gelmez teypte müzik açıp tek başıma dans etmekti. O zaman tiyatro, sinema, dizi sektörü şimdiki gibi değildi. Oyuncu olmak daha bir hayal gibiydi. Önünde sonunda televizyonla ilgili bir şeyler yapmak istiyordum ama ne yapmak istediğimi tam olarak bilemiyordum. Hatta lise sonda, yıllığa, arkadaşlarım hep 'İleride seni mutlaka televizyonda izleyeceğiz' diye yazmışlar. Lise sonrası Akademi İstanbul'da Radyo-Televizyon bölümüne girdim.

Çalışmaya ne ara başladınız?
Okul sırasında radyo programı yapmaya başladım. Bitince televizyonda Best TV'de sunuculuk yaptım. İyi bir deneyim oldu. Sonra 'Sinyal' diye bir trafik programı yaptım. Hayat beni plan yapmadan oyunculuğa doğru götürdü diyebilirim. Bir ajansa yazıldım ve 2001 yılında oyunculuk hayatım başladı. 'Hayat Bilgisi' projesi gerçekleşti. Oyunculuğumun başladığı yer orasıdır. Bu mesleğin eğitimle olduğunu düşünmüyorum ama yine de kendimi geliştirmek için o dönemde Müjdat Gezen Sanat Merkezi'ne yazıldım. Ardından 'Yaprak Dökümü' dizisi geldi. Bu sezon dördüncü yılı olacak.

BİZ SAMİMİ BİR EKİBİZ
'Yaprak Dökümü' dramatik bir dizi... Çekimler zor oluyor mu?
Ekip olarak kendi içimizde çok samimiyiz, bu durum işe çok yansıyor bence. Herkes işini çok ciddi yapıyor. Ben de oynarken karakterin yaşadıklarını hissediyorum. Zaten 'Leyla' karakterini hissetmeden oynamak imkansız, öbür türlüsü yapmacık olur. Neyse ki o konaktan çıktığım anda depresif ruh hali hemen bitiyor ve normal hayata geri dönüyorum.

'Leyla' kırılgan bir portre çiziyor. Siz de duygusal mısınızdır?
Duygusalımdır ama Leyla daha sulugöz, üzüntülerini dışarıya daha fazla yansıtıyor. Ben daha mantıklı ve güçlü olma taraftarıyım. Duygusallığımı bastırırım. Çünkü duygusal olunca hayat biraz zorlaşıyor.

Ailenizle aranız nasıldır?
Ben tek çocuğum. Kardeşlik duygusunu hiç bilmiyorum. Bu duyguyu 'Yaprak Dökümü' dizisinde yaşıyorum. Çünkü dizide beş kardeşiz. Benim için ilginç bir deneyim. Zaten oyunculuğun en çok sevdiğim tarafı bu. Her türlü duyguyu yaşayabiliyorsunuz.

Mutluluğun sırrı nedir sizce?
Kendimle ilgili şeyleri yapmaktan hoşlanıyorum. Müzik CD'si almak, istediğim bir filmi izlemek... Benim için arkadaşlarımla yemek yemek kadar zevkli olan şey, çok azdır.Sabah