“Ihlamurlar Altında”nın Feride’si olarak tanınan, “Karılar Koğuşu”, “Eve Giden Yol” ve “Kirpi” filmlerinde rol alan İrem Altuğ, 23 Ekim’de vizyona girecek “Melekler ve Kumarbazlar” filminde, 17 Ağustos depreminden sonra yalnız kalan, hayata tutunmaya çalışan Zeynep rolüyle izleyicinin karşısına çıkacak.

Yeni filminiz “Melekler ve Kumarbazlar”ın çekimleri nerede yapıldı?

- Adapazarı’nda... Bu, Ertekin Akpınar’ın yazıp yönettiği ilk film ... Cem Davran, Nail Kırmızıgül, Hakan Gerçek gibi usta oyuncularla çalıştım.

Ne zaman vizyona girecek?

- 23 Ekim’de buluşacak izleyiciyle... “Melekler ve Kumarbazlar”ın konusu gerçek bir olaya dayanıyor. ızleyenlerin uzun süre hafızalarında yer edecek etkileyici bir dram olacağını düşünüyorum.

Sizi bu filmde nasıl bir karakterde izleyeceğiz?

- Ben Zeynep karakterini canlandırıyorum. Zeynep, yaşanan bir felakette ortak kayıpları olan bir grup insanın arasında, hayatını yalnız başına sürdürmek zorunda kalan, hayata tutunmaya çalışan ve kendi yalnızlığı içinde boğulan biri... Duygusal dünyasında çöküntüye uğramış genç bir kız...

KOMEDYENLER BU KEZ HÜZÜNLENDıRECEK

Bu projede sizi çeken ne oldu?


- Gerçek bir hikaye olması, yönetmeni ve tabii ki oyuncu kadrosu...

Filmin oyuncu kadrosu daha çok komedi filmlerinin aranılan isimlerinden oluşuyor. Her zaman bizi güldürmelerine alıştığımız sanatçılar, örneğin Cem Davran, bu filmde seyircileri duygulandırabilecek mi sizce?

- Tabii ki... Zaten bu açıdan baktığınızda çok daha şaşırtıcı ve başarılı bir film oldu.

Gişe kaygısı var mı peki?

- Kendi adıma gişe kaygısı taşıdığımı söyleyemem... Filmin festivallerde başarılı olacağına, ödüllerle döneceğine inanıyorum.

Bu sene neden sizi bir dizi filmde göremedik?

- 2006 yılından beri Türkiye’deyim ve üst üste iki ayrı dizide oynadım. ıkisi de 40’ar bölüm sürdü. Hiç ara vermeyince yorulduğumu hissettim. Hem dinlenmek hem de bugüne kadar yer aldıklarımdan çok daha farklı bir proje ile ekrana çıkmak istiyorum.

Teklif edilen projede öncelikle nelere dikkat ediyorsunuz?

- Senaryo ve hikayesi çok önemli... Arkasında duracağım bir iş olmalı. Oynarken ve izlerken ben de keyif almalıyım.

Senaryo yazıyorum dediniz, dizi ya da film olan bir senaryonuz var mı peki?

- Uzun ve kısa metraja uyarlanabilecek hikayelerim var. Ama henüz hayata geçirebildiğim bir hikaye yok. Bu konuda yakında bazı çalışmalarım olacak.Amerika'da modellik ve garsonluk yaptım
19 yaşındayken Amerika’ya gitmişsiniz. Orada ne yaptınız ve geçiminizi nasıl sağladınız?

- San Francisco’da tiyatro eğitimi aldım. Ardından New York’ta oyunculuk kurslarına katıldım. Kısa filmlerde ve bağımsız uzun metraj filmlerde rol aldım. Orada öğrenciyken garsonluk, barmenlik ve modellik yaptım, dans dersleri verdim.Hürriyet